Russell: Zazdroszczę moim kolegom mistrzowskich samochodów

Russell: Zazdroszczę moim kolegom mistrzowskich samochodów

George Russell otwarcie przyznał, że awanse jego kolegów do czołowych zespołów wyścigowych, wzbudzają w nim poczucie zazdrości.

Sensacyjny transfer Carlosa Sainza do Scuderii Ferrari spowoduje, że włoski zespół będzie tworzyć najmłodsza para kierowców od ponad pięćdziesięciu lat. Zdaniem George’a Russella, sytuacja taka wpisuje się w strategię Ferrari, stanowiąc jednocześnie wielką gratkę dla fanów Formuły 1, a także będąc motywacją dla kierowców młodego pokolenia:

„Przejście Carlosa [Sainza] do Ferrari to świetna sprawa dla fanów, mediów i młodych kierowców Formuły 1. Dzięki temu mamy teraz Ferrari i Red Bulla z duetem młodych kierowców, a także Lando Norrisa w McLarenie.”

„Takie zespoły jak Ferrari muszą patrzeć daleko w przyszłość, a Carlos i Charles [Leclerc] mogą potencjalnie być kierowcami przez pięć, sześć, a nawet siedem lat. Myślę, że każdy zespół potrzebuje duetu wielkich kierowców, aby móc uzyskać stabilność.”

Jednocześnie George Russell mocno kibicuje swojemu koledze Lando Norrisowi. Zdaniem kierowcy Williamsa, jego rodak nie ulegnie presji, jaką z pewnością wywierać będzie dołączający do ekipy z Woking Daniel Ricciardo.

„Daniel dołączający do McLarena to świetne wyzwanie dla Lando Norrisa. Mając naprawdę silnego kolegę z drużyny, Lando jest w znakomitej sytuacji. To bardzo dobre dla przyszłości sportu. Co więcej, obaj mogą stanowić duet McLarena nawet przez pięć czy sześć lat. Myślę, że to ma sens.”

Młody kierowca Williamsa, pozostający pod opieką Mercedesa, zwraca też uwagę na to, jak obecna burza na rynku transferowym, spowodowana odejściem Sebastiana Vettela, może wpłynąć na jego przyszłość, szczególnie w sytuacji, gdzie żaden z kierowców Mercedesa nie ma podpisanego kontraktu na starty w przyszłym sezonie.

„Oczywiście są duże roszady w stawce i obserwacja tego, co będzie działo się w przeciągu najbliższych tygodni i miesięcy, będzie bardzo interesująca.”

„Faktem jest, że jestem związany kontraktem z Williamsem, ale nie jest też tajemnicą, że mam podpisaną umowę z Mercedesem. Jest teraz wiele spekulacji, ale co z tego wyniknie, czas pokaże.”

Russell nie krył jednak swojej zazdrości spowodowanej szybkim awansem jego kolegów z serii juniorskich. On sam nie ma szans na rywalizację o najwyższe pozycje na podium, podczas gdy, jak wspominał wcześniej, najmocniejsze zespoły solidnie odmładzają swoje składy:

„Oczywiście widząc moich kolegów w potencjalnie zwycięskich samochodach, jestem trochę zazdrosny. Ja też chcę móc konkurować z innymi.”

„Wiem jednak, że dopóki będę występował i ścigał się najlepiej jak potrafię, ta szansa nadejdzie. Czy będzie to miało miejsce za rok, pięć czy dziesięć lat.”

„Wszyscy jesteśmy młodzi, wszyscy chcemy od razu odnieść sukces i zrobić kariery. Ale jeśli dobrze wykonujemy swoją pracę, to z pewnością każdy z nas dostanie szansę.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool