Ryan Hunter-Reay pojedzie w Indy 500 dla Dreyer & Reinbold

Ryan Hunter-Reay / © Penske Entertainment

Ryan Hunter-Reay podpisał umowę z zespołem Dreyer & Reinbold i wystartuje w ich barwach w tegorocznym wyścigu Indianapolis 500.

Zwycięzca Indy 500 z 2014 roku będzie partnerem zespołowym Stefana Wilsona, z którym miał okazję się już spotkać w ekipie Andretti Autosport w 2018 i 2021 roku. Amerykanin poprowadzi auto z numerem 23.

„Jestem zachwycony, że Ryan Hunter-Reay dołączył do naszego składu na Indianapolis 500 2023” – powiedział Dennis Reinbold, właściciel zespołu. „Ryan jest doświadczonym kierowcą i zwycięzcą na tym torze w 2014 roku. Posiada niezwykły talent i będzie wspaniałym dopełnieniem naszego zespołu na tegoroczne Indy 500.”-

Hunter-Reay również wypowiadał się o zespole w superlatywach i z niecierpliwością czeka na powrót na tor.

„Chciałem podzielić się tą wiadomością od dłuższego czasu” – przyznał Amerykanin. „Partnerstwo z Dreyer & Reinbold Racing stanowi dla mnie wyjątkową okazję i nie mogę się doczekać powrotu na tor Indianapolis. Czuję się maksymalnie skupiony i jestem pełen energii. Indy 500 to dla mnie nie tylko wyścig samochodowy – to jest styl życia.”

„Niesamowicie pociągał mnie fakt, że DRR to usprawniony program, który całą swoją energię wkłada w przygotowania do tego wyścigu. Można powiedzieć, że wracam do korzeni, biorąc pod uwagę, jak zaczynałem swoją karierę w IndyCar z mniejszymi zespołami, które podjęły walkę i wygrały. Jeśli spojrzysz na ostatnie wyniki DRR, to są one imponujące, mają grupę niesamowicie utalentowanych inżynierów i świetną załogę. Wszystko to idealnie do siebie pasuje.”

„Dennis Reinbold ucieleśnia wszystko, czym jest Indy 500. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej zapalonych uczestników tego wydarzenia. Nie mogę się doczekać współpracy z nim, całą ekipą oraz moim kolegą z zespołu, Stefanem Wilsonem” – zakończył Hunter-Reay.

Wyścig na torze Indianapolis Motor Speedway odbędzie się 28 maja.

Image: © Penske Entertainment