Ryo Hirakawa uzupełnia skład Toyoty Gazoo Racing na sezon 2022 FIA WEC

Ryo Hirakawa - Toyota Gazoo Racing / © Toyota Motorsport GmbH

Zespół Toyota Gazoo Racing potwierdził, że Ryo Hirakawa dołączy do składu kierowców w Długodystansowych Mistrzostw Świata i będzie współpracował z Sebastienem Buemiem i Brendonem Hartleyem.

Mistrz Super GT z 2017 roku w Toyocie GR010 Hybrid #8 zastąpi ustępującego Kazukiego Nakajimę, który wraz z końcem niedawno zakończonego sezonu 2021, zrezygnował z pełnego etatu kierowcy wyścigowego.

Japończyk, który rywalizował w Europejskiej Serii Le Mans w latach 2016-2017 w LMP2, a następnie skupił się na wyścigach Super GT i w Formule Super, dołączy do Sebastiena Buemiego oraz Brendona Hartleya i poprowadzi prototyp oznaczony numerem #8.

Dla Hirakawy start przyszłorocznej kampanii nie będzie jednak pierwszym momentem, kiedy zasiądzie w kokpicie GR010 Hybrid, ponieważ otrzymał już szansę sprawdzenia się w prototypie LMH podczas testów w Portimao, a następnie w dwóch kolejnych jazdach, które miały ocenić jego postępy.

„Jestem podekscytowany dołączeniem do rodziny Toyota Gazoo Racing w WEC, w szczególności pracą u boku Sebastiena i Brendona w aucie z numerem osiem” – powiedział Hirakawa.

„Testowałem już GR010 Hybrid trzy razy i coraz lepiej poznaję auto. Nadal jest wiele do nauczenia się i nie mogę się doczekać rozpoczęcie przedsezonowych testów, abym mógł kontynuować mój rozwój.”

„24-godzinny wyścig Le Mans był dla mnie wielkim celem w mojej karierze i już dwukrotnie w nim uczestniczyłem, rywalizując prototypem LMP2. Teraz nie mogę się doczekać, aby ścigać się tam Hypercarem i walczyć o zwycięstwo.”

„Dziękuję wszystkim w Toyocie i Toyocie Gazoo Racing za zaufanie oraz wsparcie. Jestem zaszczycony, że mam okazję zastąpić Kazukiego, który jest prawdziwą legendą wyścigów długodystansowych” – dodał Japończyk.

Zespół potwierdził także skład drugiego prototypu, który w zakończonym sezonie wywalczył mistrzostwo świata oraz zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Mike Conway, Jose Maria Lopez i Kamui Kobayashi nadal będą wspólnie rywalizować w GR010 Hybrid z numerem siedem.

Image: © Toyota Motorsport GmbH