Rząd Austrii daje zielone światło dla podwójnego wyścigu F1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Rząd Austrii wydał oficjalną zgodę na organizację dwóch wyścigów Formuły 1 na torze Red Bull Ring, w której weźmie udział ograniczona liczba widzów.

Inauguracyjne wyścigi sezonu 2020 mają odbyć się na torze w miejscowości Spielberg w dniach 5 oraz 12 lipca. Co więcej, zmagania najlepszych kierowców świata na trybunach obiektu będzie mogło śledzić 500 kibiców.

W organizację wydarzenia bardzo mocno włączył się Helmut Marko. Szara eminencja zespołu Red Bull Racing podkreśla światową wagę organizacji dwóch weekendów wyścigowych w Styrii:

To pierwsza światowa impreza sportowa i będzie świetną reklamą dla Austrii i Styrii.”

Organizacja weekendów wyścigowych możliwa będzie dzięki wdrożeniu specjalnych środków zapobiegania rozprzestrzenianiu się zachorowań. Oznacza to nie tylko wprowadzenie wymogów regularnego poddawania testom personelu obecnego na torze, ale także zaplanowania logistyki w taki sposób, aby przemieszczanie się pomiędzy lotniskiem a torem było zredukowane do niezbędnego minimum.

Austria zresztą gościć będzie na swoim terytorium nie tylko Formułę 1. Ogłoszono bowiem, że we wrześniu na torze Salzburgring, na początku września, odbędzie się runda cyklu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, natomiast w sierpniu, ponownie na torze Red Bull Ring zagościć ma jedna lub dwie rundy serii MotoGP.  

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool