Rząd Katalonii zatwierdza Grand Prix Hiszpanii

Grand Prix Hiszpanii 2019 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Rząd Katalonii oficjalnie zatwierdził wyścig na torze Catalunya jako rundę kolejnego sezonu Mistrzostw Świata Formuły 1. Wydarzenie ma się odbyć w dniach 7-9 maja przyszłego roku.

W momencie opublikowania kalendarza na sezon 2021 kontrakty dwóch wydarzeń nie były w pełni podpisane. Niedawno ogłoszono, że Interlagos pozostanie w F1 przynajmniej do 2025 roku, a dziś rząd Katalonii poinformował o zatwierdzeniu wyścigu Formuły 1 na torze pod Barceloną. Oznacza to, że właściciele obiektu mogą finalizować ugodę z właścicielem praw komercyjnych Formuły 1.

„Rząd upoważnił firmę Circuits de Catalunya SL do podpisania z Formula One World Championship Limited (FOWC) umowy dotyczącej organizacji Grand Prix Hiszpanii w sezonie 2021" – czytamy w wydanym oświadczeniu.

„Umowa gwarantuje, że 31. edycja tego wydarzenia będzie miała miejsce na torze Circuit de Barcelona-Catalunya w Montmelo.”

„Organizacja wyścigu Formuły 1 to wielki atut Katalonii, który przyczynia się do jej wysokiej pozycji na arenie światowej turystyki i motoryzacji.”

„Kontynuacja Grand Prix Hiszpanii zapewni również, że obiekt ten utrzyma swoją pozycję w kalendarzu innych, międzynarodowych i krajowych serii wyścigowych.”

Ma to być piąty wyścig kolejnego sezonu, w którym przewidywane są 23 Grand Prix. Do kalendarza po 36-ściu latach nieobecności wraca Zandvoort, a swój debiut planuje zaliczyć tor uliczny w Arabii Saudyjskiej. Czwarty weekend wyścigowy nadal stoi pod znakiem zapytania, jednak z ostatnich doniesień wynika, iż powstałą lukę w harmonogramie uzupełni tor Imola.

Na początku przyszłego roku tor położony w Montmelo przejdzie modernizację obejmującą sekwencję zakrętów 10 i 11. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool