Sainz: 90% kierowców nie pokonałoby Hamiltona w takim samym bolidzie

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Carlos Sainz twierdzi, że dziewięćdziesiąt procent kierowców wygrałoby w bolidzie Mercedesa, ale niewielu pokonałoby Lewisa Hamiltona w tych samych samochodach.

Hamilton niedawno zdobył swój siódmy tytuł mistrzowski w karierze. Wcześniej jego zespół przypieczętował swoją kilkuletnią dominację, zwyciężając w mistrzostwach konstruktorów po raz siódmy.

Max Verstappen, który od 2015 roku przygląda się triumfom niemieckiej stajni, stwierdził, że zdecydowana większość stawki byłaby w stanie wygrać, prowadząc samochód, którym dysponuje Hamilton.

"Szanuję to, co osiągnęli. Nie jestem sfrustrowany wynikami Lewisa w bolidzie Mercedesa" – powiedział Holender.

"Szczerze mówiąc, dziewięćdziesiąt procent zawodników mogłoby wygrać w jego samochodzie. Nie mam nic przeciwko Lewisowi, jest świetnym kierowcą, ale jego samochód jest dominujący."

"Ok, może inni nie byliby tak dominujący, jak Lewis, ale gdyby ktoś znalazł się w jego sytuacji, to po prostu starałby się ją, jak najlepiej wykorzystać" – tłumaczy Verstappen.

Carlos Sainz został zapytany o komentarze swojego byłego kolegi z zespołu i przyznał, że to, co powiedział kierowca Red Bulla, jest do pewnego stopnia trafne.

Hiszpan uważa, że gdyby Hamilton i reszta kierowców jeździłaby Mercedesem, to i tak Brytyjczyk byłby najlepszy w stawce.

"Podchwytliwe pytanie. Zgadzam się z Maxem, że dziewięćdziesiąt procent prawdopodobnie wygrałaby wyścig i kwalifikacje w bolidzie Mercedesa, ale jeśli postawisz połowę stawki przeciwko Hamiltonowi w Mercedesie, to i tak Brytyjczyk by wygrał" – powiedział Sainz dla motorsport-total.com.

"Jeśli jednak byśmy wyeliminowali Hamiltona z rywalizacji, to prawdopodobnie wszyscy wygrywaliby w niemieckim bolidzie. To dość dobrze obrazuje, co się dzieje dzisiaj w Formule 1, ale także przedstawia, że Hamilton jest jednym z najlepszych, nawet jeśli ma najlepszy samochód."

"Bardzo uważnie przyglądam się temu, jak Hamilton radzi sobie pod presją. Jak udaje mu się tak dobrze opanować wszystkie sektory w Q3 i zająć pole position, nawet jeśli ma tylko niewielką przewagę nad Valtterim Bottasem."

"W Austrii pokonał Bottasa o półtorej sekundy w deszczu. Potrafi robić rzeczy, które nie każdy potrafi wykonać. Musiałbym być jego kolegą z zespołu, żeby przedstawić więcej szczegółów" – oznajmił kierowca McLarena.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images