Sainz: Alonso powrócił do Renault w bardzo dobrym momencie

Fernando Alonso / © Renault Sport

Carlos Sainz, który od przyszłego roku będzie reprezentować zespół Ferrari, uważa, że powrót Fernando Alonso do Renault nastąpił w bardzo dobrym okresie dla francuskiej stajni.

Ostatni oficjalny występ w F1 dwukrotnego mistrza świata datowany jest na 25 listopada 2018 roku. Wówczas Alonso zakończył swoją czteroletnią przygodę z zespołem McLarena i od tego czasu kierowca z Oviedo poświęcił się startom w innych seriach wyścigowych. Rozłąka z królową sportów motorowych nie trwała jednak zbyt długo, gdyż od sezonu 2021 Hiszpan powróci do regularnych startów w tej serii, reprezentując barwy zespołu Renault, startującego pod szyldem Alpine F1 Team.

Jego rodak, a zarazem przyszły kierowca Ferrari oraz były reprezentant Renault, Carlos Sainz, jest zdania, że Alonso powraca do F1 w najlepszym możliwym momencie.

„Uważam, że Renault wykonuje obecnie bardzo dobrą pracę” – przyznał obecny kierowca McLarena.

„Cały zespół zmierza w dobrym kierunku po zeszłorocznych problemach. Wydaje się, że inżynierowie znaleźli właściwą drogę rozwoju bolidu, przez co utrudniają nam życie w Woking.”

„Fernando dołączył do zespołu w bardzo dobrym momencie, gdy widoczna jest tendencja wzrostowa. Jego powrót to dobra wiadomość nie tylko dla F1, ale również dla całego świata sportu” – zakończył.

Więcej na temat obecnej sytuacji Renault można przeczytać TUTAJ.

Image: © Renault Sport