Sainz: Błędy podczas pit stopów kosztowały nas sporo punktów

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz uważa, że jego zespół powinien dokładnie przeanalizować kwestie postojów w alei serwisowej, które w ostatnim czasie nie są mocną stroną włoskiego składu.

Kierowca Ferrari zarówno w Turcji jak i w Stanach Zjednoczonych zaliczył dość długie wymiany opon, co w ostatecznym rozrachunku wyeliminowało go z walki o większe punkty w tych Grand Prix.

„W USA nasz postój kolejny raz był bardzo nieudany. Musimy dokładnie przyjrzeć się tej kwestii. Jako zespół powinniśmy dokonać znaczącego postępu na tej płaszczyźnie, bowiem nie możemy być w żadnym stopniu zadowoleni z obecnej sytuacji” - stwierdził Hiszpan.

„Na przestrzeni tegorocznego sezonu już kilkukrotnie mieliśmy problemy w trakcie pit stopów. Jeżeli chodzi o mnie, to doświadczyłem takiego problemu drugi raz z rzędu oraz trzeci raz w tym roku. Mówimy więc w tym przypadku o stracie sporej ilości punktów.”

„Naszym celem musi być ciągłe dążenie do poprawy. Nie możemy spocząć na laurach, ponieważ stawką są punkty, które być może nie są aż tak ważne dla nas w tym roku, aczkolwiek jeżeli będziemy chcieli walczyć w przyszłości o mistrzostwa, to w tej kwestii będziemy musieli wykazywać się nieskazitelną doskonałością. Na ten moment musimy jednak uporać się z tym mankamentem.”

Image: © Scuderia Ferrari