Sainz: Chcę z Ferrari stworzyć coś wyjątkowego

Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © Motorsport Grand Prix

Carlos Sainz ma nadzieję na bardzo udaną współpracę z zespołem Ferrari, do którego dołączy w przyszłym roku i wierzy, że razem z nim może stworzyć „coś wyjątkowego”.

Hiszpan został ogłoszony etatowym kierowcą stajni z Maranello od sezonu 2021 w połowie maja. Zastąpi on odchodzącego Sebastiana Vettela, któremu nie udało się spełnić jednego z największych życiowych marzeń – zdobyć tytułu mistrzowskiego z Ferrari.

Sainz jest bardzo zadowolony z danej mu szansy i chce ją jak najlepiej wykorzystać.

„Dostaną niezwykle pracowitego faceta, który przyjedzie do Włoch i będzie spędzać dużo czasu w Maranello, w taki sam sposób, w jaki spędzałem czas w McLarenie.”

„Spróbuję zbudować coś wyjątkowego z Ferrari, ponieważ próbowałem zbudować coś wyjątkowego z McLarenem.”

„Poza tym, mam nadzieję, że będę bardzo szybkim i zmotywowanym kierowcą, który da z siebie wszystko” – powiedział w wywiadzie z Willem Buxtonem dla oficjalnej strony Formuły 1.

Zanim jednak założy czerwony kombinezon, przed Sainzem jeszcze jeden, ostatni sezon spędzony w McLarenie.  

„Naprawdę chcę rozstać się z McLarenem w możliwie jak najlepszy sposób. Zrobię, co w mojej mocy, żeby było tak, jak rok temu.”

„W przyszłym sezonie dołączę do Ferrari i nic nie sprawi mi większej radości, jak ujrzenie McLarena na podium. Jako fan F1 i tego zespołu, chciałbym go znów zobaczyć na szczycie.”

Sainz ujawnił również, że pierwszą osobą z McLarena, którą poinformował o telefonie od Ferrari był Zak Brown, dyrektor generalny zespołu.

„W momencie, gdy zdałem sobie sprawę, że Ferrari jest mną zainteresowane, poszedłem bezpośrednio do Zaka Browna. Powiedział mi: »W porządku. Pozwolimy ci rozmawiać z Ferrari i pozostać w kontakcie, aby zobaczyć, jak to wszystko się potoczy.«”

„Kluczem do tego sukcesu była jasność wszystkich zaangażowanych stron. To sprawia, że jestem dumny, a sposób, w jaki to wszystko zostało zarządzone sprawia, że jestem szczęśliwy i bardzo wdzięczny Zakowi i całemu zespołowi. Cieszyli się i gratulowali mi” – zakończył.

Image: © Motorsport Grand Prix