Sainz: Chciałbym, aby w przyszłości więcej zależało od kierowcy

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Hiszpan liczy na to, że zasady, które wejdą w życie od sezonu 2022, będą bardziej podkreślać rolę kierowców. 

Zdaniem kierowcy Ferrari duże różnice osiągów pomiędzy poszczególnymi bolidami sprawiają, że zawodnicy nie są w stanie zaprezentować pełni swoich umiejętności.

„Chciałbym, aby w przyszłości stawka Formuły 1 była bardziej wyrównana” - powiedział Sainz.

„Wtedy dużo więcej zależeć będzie od kierowcy.”

„Wchodząc do świata Formuły 1, bardzo szybko zdajesz sobie sprawę, że bardzo trudno jest pokonać kogoś, kto ma samochód o trzy dziesiąte szybszy od twojego.”

„Możesz walczyć o dwie dziesiąte sekundy ze swoim zespołowym kolegą, ale kiedy ktoś ma przewagę na poziomie półtora sekundy, to wiesz, że nie jesteś w stanie z nim konkurować.”

26-latek podkreślił jednocześnie swoje uznanie dla prac, jakie wykonała grupa robocza zajmującą się nowymi regulacjami technicznymi.

„Naprawdę chciałbym, abyśmy mogli wyrównać osiągi. Jest na to duża szansa, ponieważ FOM, FIA i Liberty Media wykonały świetną robotę, jeżeli chodzi o przepisy na rok 2022.”

„Liczę na to, że ten sport stanie się w większym stopniu zależny od człowieka niż od maszyny. Dzięki temu stanie się on znacznie przyjemniejszy w odbiorze, a to pozwoli przyciągnąć szerszą publiczność. Tak będzie lepiej dla wszystkich.”

Image: © Scuderia Ferrari