Sainz: Helmut Marko wykonuje świetną pracę

Carlos Sainz i Helmut Marko / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Carlos Sainz, który w sezonie 2017 opuścił rodzinę Red Bulla, uważa, że ich akademia spełnia swoje zadanie. Przyszły kierowca Ferrari dodał również, że bardzo szanuje Helmuta Marko za pracę, którą wykonuje od wielu lat.

Hiszpan w 2010 roku dołączył do szkółki zespołu z Milton Keynes, co po kilku latach zaowocowało debiutem w F1 w barwach ekipy Toro Rosso. Pod koniec sezonu 2017, po kilku burzliwych wypowiedziach, Carlos Sainz został jednak zwolniony z obowiązującego kontraktu, co pozwoliło mu przejść do zespołu Renault, a stajnia z Faenzy miała dzięki temu otwartą drogę do podpisania umowy silnikowej z Hondą.

„Red Bull może ci wiele dać i na pewno bardzo pomogli mi w mojej karierze" – przyznał Carlos Sainz.

„Wszystkie działania tej akademii mają większy sens, który z czasem się sprawdza. Przedstawiciele tej szkółki mają bardzo trudne zadanie, ponieważ muszą być konsekwentni przy wprowadzaniu juniorów do F1. Red Bull wykłada sporo gotówki na kariery wielu młodych kierowców, dając im szansę, więc wymagania są tutaj całkowicie zrozumiałe."

„Bardzo szanuję oczywiście Helmuta Marko nie tylko za to, że dał mi szansę, ale również za to, że wykonuje bardzo dobrą pracę z młodymi zawodnikami."

Obecny kierowca McLarena stwierdził również, że na początku swojej kariery brakowało mu charakteru.

„Mój ojciec dał mi wiele rad, a jedna z nich zapadła mi w pamięci. Uświadomił mi wówczas, że w tym sporcie musisz podgryzać rywali, inaczej sam zostaniesz ugryziony. Na początku mojej przygody ze sportami motorowymi byłem zbyt przyjazny i zbyt grzeczny na torze. Musiałem więc stać się twardszym i bardziej agresywnym zawodnikiem, co pomogło mi w dalszej karierze" – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool