Sainz i Leclerc wezmą udział w prywatnych testach na torze Fiorano

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

W ramach przygotowań do startu sezonu 2021 kierowcy Ferrari wezmą udział w prywatnych testach na torze Fiorano, gdzie zasiądą za kierownicą samochodu SF71H. 

Dla Carlosa Sainza będzie to pierwsza okazja, aby poprowadzić bolid stajni z MaranelloWcześniej włoska ekipa czyniła starania, aby Hiszpan mógł wystartować w posezonowym dniu testowym dla młodych kierowców. Prośba ta spotkała się jednak z odmową ze strony FIA.  

Tegoroczne przedsezonowe testy, które rozpoczną się 12 marca w Bahrajnie, liczyć będą sobie jedynie trzy dni. Oznacza to, że każdy z zawodników otrzyma jedynie półtora dnia na zapoznanie się z najnowszą konstrukcją Ferrari noszącą oznaczenie SF21.  

Jak donosi serwis Racefans.net, w ramach programu przygotowań do rozpoczęcia nowego sezonu Włosi zamierzają zorganizować dodatkowe jazdy na torze Fiorano 

Sainz i Leclerc mają spędzić po jednym dniu za kierownicą bolidu SF71H z sezonu 2018. W myśl obowiązujących przepisów Scuderia mogła przygotować dla Hiszpana i Monakijczyka maszynę z roku 2019, ale dostępność elementów podwozia przesądziła o wyborze starszego wariantu.   

Dokładna data organizacji testu ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu. 

Image: © Scuderia Ferrari