Sainz: McLaren stanie się mocnym graczem od sezonu 2022

Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Carlos Sainz przyznał, że mocno wierzy w scenariusz, według którego McLaren od 2022 roku stanie się zespołem, który realnie może włączyć się do walki o najwyższe cele w F1.

Stajnia z Woking w wyniku wewnętrznych problemów przeszła po sezonie 2018 gruntowną restrukturyzację, w wyniku której wymieniony został skład kierowców, a fabryka podzielona została na trzy duże departamenty odpowiedzialne za dział techniczny, wyścigowy i produkcyjny.

Wprowadzone wówczas zmiany przyniosły oczekiwane rezultaty w postaci czwartej pozycji w klasyfikacji konstruktorów w sezonie 2019 oraz trzeciego miejsca, za Mercedesem i Red Bullem, w ubiegłorocznej kampanii.

Sainz uważa, że jego były zespół będzie bardzo mocnym graczem w F1, gdy w życie wejdzie nowy regulamin techniczny.

„Uważam, że od czasu testów w Abu Zabi pod koniec sezonu 2018 McLaren przeszedł długą i efektywną drogę” – powiedział Hiszpan.

„Są teraz bardzo mocni, ale ich uwaga skupia się już na przygotowaniach do rewolucji technicznej, która datowana jest na sezon 2022.

„McLaren będzie wówczas mocnym graczem, z którym trzeba będzie się liczyć” - dodał.

Kierowca z Madrytu opisał również początek swojej przygody z zespołem z Woking.

„Zaczynaliśmy pod koniec 2018 roku praktycznie od zera, więc nie mieliśmy żadnych oczekiwań.”

„Lando i ja bardzo dobrze się dogadywaliśmy, ale pracując z pozostałymi członkami ekipy także czułem się jak w domu. Od razu poczułem, że ci ludzie są bardzo zmotywowani i niesamowicie dumni z bycia częścią tego wspaniałego zespołu.”

„Każdy chciał pchnąć ekipę naprzód. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, co pozwoliło nam przetrwać pierwszy rok.”

„Jestem dumny, że mogłem być częścią tego wszystkiego. Na zawsze zachowam te wspomnienia” – zakończył.

Image: © McLaren F1