Sainz: Nasi kibice muszą uzbroić się w cierpliwość

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz z dużym optymizmem podchodzi do kierunku rozwojowego Ferrari, ale jednocześnie podkreśla, że powrót na szczyt F1 wymaga czasu.

Ubiegłoroczny sezon był dla stajni z Maranello najgorszym okresem od ponad czterdziestu lat, gdyż legendarny zespół okazał się dopiero szóstą siłą w stawce. Bieżąca kampania przebiega jednak zdecydowanie lepiej, co potwierdził weekend na ulicach Monako, gdzie Charles Leclerc zdobył pole postion, a Carlos Sainz uplasował się na drugim miejscu w niedzielnym wyścigu.

Zawodnik z Madrytu zaznacza, że wewnątrz ekipy wszystko zmierza w dobrym kierunku, przez co regularne sukcesy są tylko kwestią czasu.

„Nasi kibice muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość” - przyznał Sainz w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport

„Sezon 2021 jest dla nas okresem odbudowy i odzyskiwania pewności siebie, aby zacząć wszystko od nowa w 2022 roku. Tworzymy zgrany team na przyszłe lata, a wszyscy w Maranello są gotowi do odniesienia sukcesu.”

Hiszpan uważa także, że dzięki nowym przepisom, Ferrari będzie w stanie rzucić wyzwanie Mercedesowi i Red Bullowi, aczkolwiek w jego opinii sezon 2022 może okazać się kolejnym okresem przejściowym dla jego składu.

„Wybrałem Ferrari, ponieważ chce zdobywać z tym zespołem wiele tytułów. Bardzo niewiele ekip ma możliwości i zdolności, aby szybko reagować na problemy. Oczywiście jest to bardzo trudne, ale już w tym sezonie pokazaliśmy, że jesteśmy szybcy, jednakże potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby zbudować zwycięską drużynę. Być może w przyszłym roku nie będziemy jeszcze w pełni gotowi, ale w kolejnych latach już jak najbardziej tak.”

„Zobaczymy, co przyniosą nowe przepisy. Pracujemy nad tym, abyśmy mogli być konkurencyjni już w roku 2022, ale nie wiemy, na jakim poziomie są nasi rywale."

Image: © Scuderia Ferrari