Sainz: Nie jest zaskoczeniem, że Gasly jest szybszy od Ferrari

Pierre Gasły - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Carlos Sainz, odnosząc się do wyników piątkowych kwalifikacji, powiedział, że nie powinien dziwić fakt, iż Pierre Gasly z AlphaTauri uplasował się przed kierowcami Scuderii ze względu na lepsze tempo, jakim dysponuje.

Dużo mówi się o tym, że obecny sezon jest najlepszym w karierze francuskiego zawodnika. Gasly regularnie melduje się w pierwszej dziesiątce podczas sesji kwalifikacyjnych i bardzo często dojeżdża do mety wyścigu z dużą zdobyczą punktową.

Zdaniem Sainza, tak dobre wyniki reprezentanta AlphaTauri to odzwierciedlenie doskonałej dyspozycji jego bolidu.

„Nie rozumiem, dlaczego w mediach wydaje się zawsze, że AlphaTauri jest niespodzianką” – powiedział w rozmowie ze Sky Italia. „Są oni zawsze o pół dziesiątej przed nami, we wszystkich naszych symulacjach.”

„Kiedy Pierre’owi udaje się zrobić kilka dobrych okrążeń – co często robi – jest bardzo trudny do pokonania” – podkreśla Hiszpan, przywołując zmagania w Brazylii w 2019 roku. „Szczególnie w Brazylii, gdzie już w 2019 roku, kiedy nie mieli jeszcze tak dobrego samochodu, pojechali bardzo dobrze.”

„Mają bardzo mocne auto, byli szybcy przez cały sezon, wygląda na to, że dopiero teraz znajdują spójność, której być może brakowało na początku. Ten samochód jest naprawdę szybki” – dodał.

Pierre Gasly wystartuje do sobotniego sprintu z piątego pola, mając za sobą oba bolidy Ferrari. Sainz i Charles Leclerc mają więc tylko jedno zadanie.

„Naszym celem jest próba pokonania Pierre’a i rozpoczęcie pościgu za zespołami, które są przed nami; jedynym minusem jest to, że AlphaTauri wydaje się mieć trochę lepsze tempo.”

„Spróbujemy go pokonać i postaramy się o dalszą poprawę, ponieważ jako Ferrari nie chcemy zostać pokonani przez AlphaTauri.”

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Hiszpan pozytywnie ocenia swoje kwalifikacje, w których zajął szóstą pozycję, przed swoim partnerem z ekipy: „Ciągle poprawiam swój styl jazdy oraz wyczucie z tym samochodem na wszystkich rodzajach torów i w każdych warunkach.”

„Podczas kwalifikacji osiągam coraz bardziej jednolite wyniki i był to dobry dzień.”

Z kolei Charles Leclerc z większą powściągliwością wypowiadał się o swoim dotychczasowym występie w Sao Paulo: „Q3 nie było rewelacyjne. Pierwsze przejazdy wykonaliśmy na używanych oponach, które nie były dobre dla mojego tempa, a potem nie wykonałem wystarczająco dobrej pracy podczas drugiego przejazdu.”_

„AlphaTauri było prawdopodobnie zbyt szybkie.”

„Pokonanie McLarena jest pozytywem tych kwalifikacji, ale chciałbym, żeby był to lepszy wynik.”

„[Podczas sprintu] postaramy się zmaksymalizować nasz potencjał. Uzyskaliśmy w kwalifikacjach takie pozycje, które pozwolą nam dobrze wystartować i mam nadzieję, że pójdzie nam trochę lepiej” – podsumował Leclerc.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari