Sainz, Norris i Latifi odbyli testy w bolidzie F3 na torze Silverstone

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris, Carlos Sainz oraz Nicolas Latifi w ramach przygotowań do startu sezonu 2020 odbyli testy za kierownicą samochodu Formuły 3 zespołu Carlin.

Ekipa Carlin Motorsport zorganizował prywatny test samochodów Formuły 3 BRDC oraz prototypów LMP2 na torze Silverstone. W czwartek do grona kierowców, którzy spędzali czas na torze za kierownicą samochodów brytyjskiego zespołu, dołączył duet kierowców McLarena – Carlos Sainz i Lando Norris, a także reprezentujący barwy Williamsa Nicolas Latifi, o czym zespół Carlin poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Warunki panujące na torze dalekie były od optymalnych. Padający deszcz utrudniał jazdę, ale pomimo to wszyscy kierowcy ukończyli zaplanowane programy przygotowań.

W przypadku kierowców McLarena, jazdy bolidem Formuły 3 są jedynym sposobem pokonania w ramach prywatnych testów nielimitowanego dystansu za kierownicą. Użycie tegorocznych bolidów dozwolone jest jedynie dwa razy w sezonie w ramach tak zwanego dnia filmowego, podczas którego można przejechać zaledwie 100 kilometrów.

Rozwiązaniem, na jakie decyduje się większość ekip, jest test z użyciem samochodu z roku 2018, jednakże McLaren zmienił dostawcę jednostki napędowej z Hondy na Renault, w związku z czym zespół z Woking nie był w stanie przygotować silnika w specyfikacji z roku 2018, co w myśl regulaminu technicznego wyklucza taki samochód z testów.

Image: © McLaren F1