Sainz o pierwszym dniu w Maranello: To dla mnie wyjątkowy moment

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz zaliczył w piątek pierwszą wizytę w Maranello w ramach wstępnych przygotowań do sezonu 2021. Jak sam przyznał, było to dla niego bardzo szczególne wydarzenie.

Były kierowca McLarena, oprócz wstępnego zwiedzenia fabryki i poznania personelu, miał również przymiarkę fotela, w którym zasiądzie w styczniu prowadząc bolid Ferrari w specyfikacji z 2018 roku na torze Fiorano.

To mój pierwszy raz na czerwono, co jak można sobie wyobrazić, jest dla mnie dość wyjątkowym momentem. Ogólnie jest to dla mnie wyjątkowy dzień i prawdopodobnie nigdy go nie zapomnę” – przyznał Sainz.

„Jestem w pełni gotowy i zmotywowany, aby podjąć się nowego wyzwania. Przed nami święta Bożego Narodzenia, które będą świetną okazją do naładowania akumulatorów przed nowym sezonem. Nie zamierzam jednak zbyt długo odpoczywać i już na początku stycznia pojawię się w fabryce, aby kontynuować swoją pracę, która ma pomóc zespołowi dokonywać szybkich postępów. Szczerze mówiąc nie mogę się już tego doczekać.

Mam za sobą pierwsze spotkania oraz pierwszy kontakt z fabryką. Jestem pod wielkim wrażeniem całej infrastruktury oraz ludzi tutaj zatrudnionych. Nigdy tego nie zapomnę i już odliczam dni do mojej kolejnej wizyty w przyszłym roku.

To był bardzo luźny program” – powiedział Mattia Binotto, szef Scuderii.

Po prostu odbył wycieczkę po fabryce, żeby wiedzieć, gdzie są biura i poszczególne działy, tak jak może to zrobić każdy turysta.”

Ważne, aby w styczniu znał plan fabryki i mógł się po niej swobodnie poruszać.

„Nie uczestniczył w spotkaniach technicznych. Bardziej chodziło o poznanie ludzi. Dzięki temu poznał techników i inżynierów, z którymi będzie współpracować w przyszłości.”

To zwyczajna świąteczna wizyta w fabryce. Zwiedzanie, lunch i spotkania z inżynierami.”

Włoch potwierdził również, że ich nowy kierowca odbędzie w styczniu test w dwuletnim bolidzie.

Będzie miał półtora dnia testowego w Barcelonie, ale w styczniu zorganizujemy co najmniej jeden dzień jazd na Fiorano.”

Wykorzystamy samochód z roku 2018, ponieważ jest to zgodne z przepisami. Będzie to jego pierwszy kontakt z bolidem Ferrari na torze.

To stary samochód, ale ważne jest, aby przyzwyczaił się do naszych procedur i sposobu komunikacji.

Jego ludzie to zasadniczo ekipa Sebastiana [Vettela], którą mu po prostu przekażemy. Jego inżynierem wyścigowym będzie Riccardo Adami. Nie ma nikogo nowego z zewnątrz, kto dołączy do jego zespołu.

Image: © Scuderia Ferrari