Sainz: Osiągnięcie najlepszego wyniku jest wspaniałe

Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Carlos Sainz z zespołu McLaren wywalczył trzecią lokatę w sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Styrii, potwierdzając, że była to najtrudniejsza sesja, w której wziął udział w Formule 1.

Zespół McLaren w sezonie 2020 prezentuje bardzo dobre tempo, które w GP Austrii zapreezntował Lando Norris, natomiast tydzień później potwierdził je także Carlos Sainz, który do niedzielnej rywalizacji ustawi się na trzecim polu.

Hiszpan przyznał po wyczerpującej i mokrej sesji, że bardzo się cieszy z wywalczonej trzeciej lokaty oraz ostatniego okrążenia, które pozwoli mu ustawić się tuż obok Valtteriego Bottasa na starcie.

"Bardzo się cieszę z kolejnego weekendu i trzeciej lokaty, po raz pierwszy w mojej karierze. Drugi rząd jest niesamowity, zwłaszcza że te kwalifikacje były prawdopodobnie jednymi z najtrudniejszych w mojej karierze w F1" - powiedział Carlosa Sainz.

"Składając wszystko razem... na ostatnim okrążeniu pojechałem naprawdę dobre kółko, jednak było dużo aquaplaningu - na prostych to było szaleństwo."

"To coś, co mi się bardzo podoba, ale rozmawiałem z Maxem i Lewisem, którzy również byli bardzo podekscytowani."

"Zawsze lubiłem wyzwania związane z jazdą na mokrej nawierzchni i osiągnięcie dzisiaj najlepszego wyniku jest wspaniałe."

"Pod koniec trzeciej sesji tor stał się jeszcze trudniejszy i nie było łatwo ocenić, gdzie podjąć większe ryzyko."

Hiszpan przyznał także, że jutrzejszy wyścig będzie bardzo wymagający, ponieważ ma obok siebie takiego kierowcę jak Valtteri Bottas, a za sobą Alexandra Albona, jednak liczy na swoje dobre tempo i kolejną zdobycz punktową.

"Jesteśmy pewni dnia jutrzejszego, jednak jednocześnie widzieliśmy w piątek tempo Red Bulla, Ferrari, Racing Point - właściwie nie wiem skąd startują - ale to dobrze."

"Start z trzeciej lokaty stawia nas w dobrym miejscu do walki o dobre punkty, ale do flagi w szachownicę czeka nas długa droga. Jutrzejszy wyścig będzie jednak na suchej nawierzchni, więc wszystko może się bardzo szybko zmienić" - dodał Hiszpan.

Lando Norris sesję kwalifikacyjną zakończył na szóstym miejscu, jednak do wyścigu na Red Bull Ring ustawi się na dziewiątym polu, czego przyczyną jest kara cofnięcia o trzy lokaty za wyprzedzanie w piątkowych treningach podczas okresu żółtych flag.

Image: © McLaren F1