Sainz po pierwszym teście z Ferrari: Dzień, którego nigdy nie zapomnę!

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz zadebiutował jako kierowca Ferrari podczas prywatnego przedsezonowego testu w bolidzie SF71H z 2018 roku na torze Fiorano, podsumowując swój pierwszy dzień jako ten, którego nigdy nie zapomni.

Hiszpan z końcem zeszłorocznego sezonu przeszedł ze stajni McLaren do Ferrari, po odejściu Sebastiana Vettela, który skierował swoją karierę na brytyjskie tory i dołączył do ekipy Aston Martin.

26-latek, który będzie dopiero trzecim hiszpańskim zawodnikiem w Maranello, po Marquisem Alfonso de Portago i Fernando Alonso, przejął trzyletni bolid SF71H, po młodych kierowcach z Akademii Ferrari oraz nowym zespołowym partnerem Charlesem Leclerkiem, pokonującego okrążenia włoskiej pętli we wtorek.

Dzięki skróceniu oficjalnych przedsezonowych testów z sześciu do zaledwie trzech dni Ferrari umożliwiło swojemu nowemu nabytkowi udział w specjalnie zorganizowanych jazdach, aby ten mógł przyzwyczaić się do nowej załogi oraz zapoznać z systemami i procedurami.

"Dzień, którego nigdy nie zapomnę!" - przyznał Carlos Sainz po swoich pierwszych przejazdach w Ferrari. "Dziś alarm włączył się o świcie, ponieważ mieliśmy kilka porannych spotkań przed wyjazdem na tor."

"Jeden z najbardziej wyjątkowych momentów dla mnie dzisiejszego dnia był wtedy, kiedy przyjechałem na tor i zobaczyłem Ferrari z moim numerem 55! Bardzo chciałem wskoczyć do samochodu, a pierwsze okrążenie instalacyjne było ekscytujące."

"Potem zabraliśmy się do pracy i jestem bardzo zadowolony z przebiegu dnia. Przeszliśmy przez obszerny program i mogłem zapoznać się z całym setupem: inżynierami i mechanikami, kierownicą, procedurami, które oczywiście są nieco inne niż w samochodzie, którym jeździłem w zeszłym sezonie."

"Bardzo miło było gościć mojego ojca w tak ważnym momencie mojej kariery. Chciałbym podziękować Mattii, Laurentowi i wszystkim w Ferrari za tak ciepłe powitanie oraz tak pozytywny pierwszy dzień w samochodzie z 2018 roku. Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogłem sobie wymarzyć lepszego startu" - dodał Hiszpan.

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari
Image: © Scuderia Ferrari