Sainz przedłuża kontrakt z zespołem Ferrari do 2024 roku

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz przedłużył kontrakt z zespołem Ferrari i będzie rywalizował w barwach włoskiej legendy Formuły 1 do 2024 włącznie, poinformowała stajnia z Maranello.

Hiszpan dołączył do Ferrari w 2021 roku i po początkowych problemach, cieszył się dobrym pierwszym sezonem u boku Charlesa Leclerca, zdobywając cztery miejsca na podium. Sainz ostatecznie zakończył swój pierwszy rok startów w czerwonych barwach na piątej lokacie w klasyfikacji kierowców.

Tuż przed Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola i po kilku miesiącach negocjacji, skład z Maranello potwierdził, że Sainz pozostanie w zespole do 2024 roku włącznie.

„Bardzo się cieszę, że przedłużyłem mój kontrakt ze Scuderią Ferrari” – powiedział Carlos Sainz.

„Zawsze mówiłem, że nie ma lepszego zespołu Formuły 1, dla którego można by się ścigać i po ponad roku spędzonym z nimi mogę potwierdzić, że założenie tego kombinezonu oraz reprezentowanie tego zespołu jest wyjątkowe i nieporównywalne.”

„Mój pierwszy sezon w Maranello był solidny i konstruktywny, a cała grupa rozwija się razem. Wynik całej tej pracy jest obecnie widoczny” – wyjaśnił.

„Czuję się wzmocniony tym odnowionym pokazem zaufania do mnie i teraz nie mogę się doczekać, aby wsiąść do samochodu, zrobić co w mojej mocy dla Ferrari i dać fanom mnóstwo radości.”

„F1-75 udowadnia, że jest faworytem, co pozwala mi dążyć do celu na torze, zaczynając od pierwszego zwycięstwa w Formule 1.”

Szef ekipy z Maranello, Mattia Binotto, dodał: „Kilkukrotnie mówiłem, że wierzę, iż mamy najlepszą parę kierowców w Formule 1, więc z każdym kolejnym wyścigiem wydawało się całkowicie naturalnym krokiem przedłużenie kontraktu Carlosa, zapewniając w ten sposób stabilność i ciągłość.”

„W swojej dotychczasowej pracy z zespołem udowodnił, że ma talent, którego od niego oczekiwaliśmy, osiągając imponujące wyniki i wykorzystując wszystkie możliwości.”

„Poza samochodem ciężko pracuje z dbałością o najmniejszy szczegół, co pomogło całej grupie się poprawić i zrobić postępy.”

„Razem możemy dążyć do ambitnych celów i jestem pewien, że wraz z Charlesem może odegrać znaczącą rolę w napędzaniu legendy Ferrari i napisze nowe rozdziały w historii naszego zespołu.”

Image: © Scuderia Ferrari