Sainz: Rywalizacja z Leclerkiem będzie dla mnie świetnym punktem odniesienia

Carlos Sainz, Mattia Binotto i Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz podkreślił, że młodość i doświadczenie to główne atuty, dzięki którym Charles Leclerc jest jednym z najlepszych kierowców rywalizujących obecnie w Formule 1.

Zdaniem byłego reprezentanta McLarena Leclerc jest aktualnie w najlepszym okresie swojej kariery i stanowi znakomite porównanie do oceny prawdziwego tempa wyścigowego.

„Nie mogę się doczekać, aż podejmę to wyzwanie, głównie dlatego, że Charles jest jednym z najlepszych zawodników w stawce”  – powiedział Sainz.

„Miał bardzo dobry sezon, doskonale zna samochód i cały zespół. Wygląda na to, że jest w szczytowym momencie swojej kariery.”

„Jest młody, ale jednocześnie ma ogromne doświadczenie, co oznacza, że będę mógł zmierzyć się z jednym z najsilniejszych kierowców. To będzie dla mnie doskonały punkt odniesienia.”

Hiszpan jest świadomy tego, że podczas pierwszych wyścigów jego zespołowy kolega może mieć nad nim sporą przewagę.

„Na moją niekorzyść działa to, że nie znam samochodu, a na przygotowanie do sezonu będę miał tylko półtora dnia”  – dodał.

„Muszę sporo nadrobić w pierwszej połowie sezonu i poznać w tym czasie zarówno zespół, jak i bolid. Wspaniale jednak, że będę mógł w tym czasie porównywać się do Charlesa i obserwować, jak nabieram prędkości i staję się coraz bardziej pomocny dla ekipy.”

Sainz liczy, że rywalizacja na torze nie przeszkodzi mu w budowaniu pozytywnych relacji z Monakijczykiem. Jak sam przyznaje, chciałby wnieść do Scuderii pozytywną atmosferę, podobnie jak miało to miejsce w McLarenie.

„Moja relacja z Lando jest świetna i bardzo mi się to podobało.”

„Od chwili, gdy się poznaliśmy, zaczęliśmy się świetnie dogadywać. Efektem tego była nasza zdrowa konkurencja na torze. Myślę, że to bardzo pomogło całemu zespołowi w posuwaniu się naprzód i zdobyciu trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. Zawsze uważaliśmy na siebie i w ten sposób dowoziliśmy sporo punktów.”

„To jest dokładnie to, co chcę przenieść do Ferrari. Zawsze dobrze dogadywałem się z moimi zespołowymi partnerami, nigdy nie był to dla mnie problem. Już teraz moje stosunki z Charlesem są bardzo dobre i mam nadzieję, że takie pozostaną.”

Image: © Scuderia Ferrari