Sainz: Spodziewam się zażartej walki w ostatnich dwóch grand prix

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz uważa, że w ostatnich dwóch wyścigach sezonu Ferrari może być bliżej środka stawki, niż wcześniej przypuszczano, co znacznie utrudni walkę o trzecie miejsce w mistrzostwach konstruktorów.

Włoski zespół rozpoczął Grand Prix Kataru z 31,5 punktową przewagą nad McLarenem i wszystko wskazywało na to, że w niedzielę umocni swoją pozycję w zestawieniu. Dobre występy Aston Martina i ekipy Alpine sprawiły jednak, że kierowcy Scuderii musieli zadowolić się siódmym i ósmym miejscem.

Po słabszym weekendzie Sainz nie patrzy z optymizmem w przyszłość, a wręcz uważa, że najbliższe wyścigi będą stanowić dla Ferrari większe wyzwanie.

„Ostatnie tory są pewną niewiadomą. Nie mamy pojęcia, co zastaniemy w Dżeddzie - wygląda na bardzo szybką pętlę, a jak wiemy z tego sezonu, różnice między nami, a Alpine, AlphaTauri i McLarenem na takich obiektach są bardzo małe” – powiedział Sainz.

„W Arabii Saudyjskiej walka będzie bardzo zacięta, a Abu Zabi, po wprowadzeniu nowych zmian w nitce, wygląda na obiekt o dużych prędkościach - mniej szykan, więcej miejsc z wysoką prędkością, co może przybliżyć środek stawki. To będą ciężkie wyścigi.”

Szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto, podobnie jak jego podopieczny, nie czuje się komfortowo, mimo że Scuderia ma już prawie czterdzieści punktów przewagi nad McLarenem. Uważa jednak, że dwa ostatnie wyścigi nie przyćmią postępu ekipy.

„Skupiamy się na tym, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, ale bez wątpienia, jeśli spojrzę na to, gdzie byliśmy w zeszłym roku - na szóstym miejscu, zdobywając mało punktów w mistrzostwach - zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, zwłaszcza ze znacznymi ograniczeniami rozwoju bolidu” – powiedział Binotto.

„Dodatkowo, limit budżetu na 2021 rok oznaczał, że musieliśmy skupić się na przyszłorocznym rozwoju, a nie na obecnym. Ogólnie uważam, że zespół zrobił duże postępy [w porównaniu do tego, co było możliwe]. Z tego powodu jestem zadowolony, a trzecia pozycja jest świetnym wynikiem za ten wysiłek.”

Image: © Scuderia Ferrari