Sainz: Spróbujemy powalczyć z Red Bullem

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Według Carlosa Sainza Ferrari wcale nie stoi na straconej pozycji przed Grand Prix Abu Zabi, a kierowcy Scuderii mają zamiar rzucić wyzwanie tegorocznym mistrzom świata konstruktorów.

Zawodnicy stajni z Maranello zapewnili sobie drugi rząd na starcie niedzielnego wyścigu w Abu Zabi. Charles Leclerc był trzeci, a Carlos Sainz stracił do niego piętnaście setnych sekundy. Przed nimi ustawią się zawodnicy Red Bulla, którzy byli znacznie szybsi od reszty stawki.

Sainz przyznał, że taki wynik w czasówce był dla nich całkiem zadowalający, zwłaszcza po problemach w trzecim treningu. Hiszpan liczy na walkę z zespołem Byków, natomiast jako priorytet stawia pokonanie Mercedesa (piąta i szósta pozycja w kwalifikacjach) w celu zapewnienia Ferrari drugiego miejsca w klasyfikacji konstruktorów.

„Myślę, że Red Bull jest w naszym zasięgu, ale wciąż są szybsi od nas” – powiedział 28-latek w rozmowie ze Sky Sports. „Postaramy się zrobić wszystko, aby wyprzedzić ich w wyścigu, ale jeśli są o trzy dziesiąte lepsi w kwalifikacjach, zwykle przekłada się to na około pół sekundy przewagi w niedzielę.”

„Tak więc w wyścigu nie będzie łatwo, ale ważne jest to, że dzisiaj pokonaliśmy Mercedesa, który spisywał się bardzo dobrze przez cały weekend. I mamy duże szanse na pokonanie ich jutro.”

Ferrari ma obecnie dziewiętnaście punktów przewagi nad zespołem z Brackley. Wicemistrzem konstruktorów Scuderia była po raz ostatni w sezonie 2019.

„Uważam, że możemy utrzymać naszą przewagę. Jesteśmy na dobrej pozycji, aby to zrobić. Damy z siebie wszystko, natomiast indywidualnie bardzo chciałbym zakończyć sezon na podium” – zakończył Sainz.

Image: © Scuderia Ferrari