Sainz: Szósta pozycja nie smakuje tak dobrze, gdy prowadzisz w wyścigu

Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Carlos Sainz przyznał po rywalizacji na torze Algarve, że zdobyta szósta lokata nie jest tym, na co liczył, po prowadzeniu w wyścigu podczas pierwszych okrążeń. Problemy z oponami umożliwiły kierowcy McLarena wywalczenie jedynie szóstej pozycji.

Hiszpan wyścig o Grand Prix Portugalii rozpoczął z siódmej lokaty i już po pierwszym okrążeniu był drugi, kiedy wyprzedził Lewisa Hamiltona i znalazł się za plecami Valtteriego Bottasa. To nie był jednak koniec, a wszystko za sprawą problemów Fina z dogrzaniem pośredniej mieszanki, co szybko wykorzystał Sainz i objął prowadzenie.

Kierowca McLarena pozostawał na prowadzeniu do szóstego kółka, jednak wtedy jego miękką mieszankę dotknęły problemy z ziarnieniem, co szybko wykorzystali rywale na pośrednich oponach.

Sainz finalnie rywalizację zakończył na szóstej lokacie, po odrobieniu strat po pit stopie na dwudziestym szóstym okrążeniu.

"Bardzo podobało mi się te kilka pierwszych okrążeń, kiedy prowadziłem w wyścigu" - powiedział Carlos Sainz. "Niestety doszło do ziarnienia opon, jednak do tego czasu świetnie się bawiłem."

"Temperatura toru spadła z powodu zachmurzenia. Im niższa temperatura, tym łatwiej doprowadzić do ziarnienia. Podczas ostatnich kilku wyścigów mieliśmy sporo problemów w tym aspekcie."

"Ostatecznie uratowaliśmy szóstą pozycję, która nie smakuje tak dobrze, gdy prowadzisz w wyścigu. Nie sądzę jednak, że mogliśmy osiągnąć coś więcej, niż to, co zdobyliśmy."

Sainz przyznał także, że tempo McLarena było bardzo podobne do tych prezentowanych przez ekipy Racing Point i Renault, jednak ostatecznie znalazł się za Pierrem Gaslym, który minął Hiszpana i pojawił się na mecie na piątym miejscu.

"Widzieliśmy w przeszłości, że AlphaTauri naprawdę dobrze zarządza oponami" - przyznał Sainz. "W pewnym sensie zaakceptowaliśmy porażkę z AlphaTauri, ponieważ czasami pokonują super mocne przejazdy, bez ziarnienia opon."

"Biorąc pod uwagę tempo Racing Point i Renault, odnotowaliśmy progres względem ostatnich wyścigów, ponieważ w ciągu ostatnich kilku rywalizacji to oni byli szybsi."

"Wykonaliśmy pewien postęp, jednak wciąż czeka nas dużo pracy, ponieważ mistrzostwa są coraz bardziej wymagające" - dodał kierowca McLarena.

Image: © McLaren F1