Sainz: W sprzyjających okolicznościach możemy pokonać McLarena

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz uważa, że w sprzyjających warunkach Ferrari jest w stanie pokonać McLarena i wywalczyć trzecie miejsce w zestawieniu konstruktorów.

Zawodnik z Madrytu przyznał, że ich bolid może okazać się jeszcze bardziej konkurencyjny na kolejnych torach, które będą lepiej komponowały się z charakterystyką konstrukcji SF21.

„McLaren jest w tym roku bardzo mocny, ale mają również kilka słabych stron” – powiedział Hiszpan w rozmowie z serwisem Motorsport.

„Różnica między nami jest bardzo mała, a zróżnicowane osiągi w różnych fragmentach toru sprawiają, że nasza rywalizacja jest naprawdę fascynująca.”

„Być może mieli nad nami trochę przewagi podczas pierwszych dwóch weekendów, ale w odpowiednich warunkach jesteśmy w stanie ich pokonać. W momencie, gdy znajdziemy się na torze, który nam sprzyja i zrobimy wszystko zgodnie z planem, to wówczas będziemy przed nimi.” 

Kierowca Ferrari w dużych superlatywach wypowiedział się także na temat postawy Lando Norrisa w Grand Prix Emilii-Romanii.

„Lando na Imoli zaprezentował się fantastycznie i wykonał świetną pracę. Przez cały weekend wykorzystywał pełen potencjał samochodu, zwłaszcza w sobotę. W niedzielę natomiast przejechał solidny wyścig, co przełożyło się na zdobycie miejsca na podium” – podsumował.

Image: © Scuderia Ferrari