Sainz: Walka z Verstappenem uświadomiła mi, że mogę pokonać każdego

Carlos Sainz i Max Verstappen - Scuderia Toro Rosso / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Carlos Sainz, który rywalizował u boku Maxa Verstappena w Toro Rosso, uważa, że walka z Holendrem zmotywowała go do dalszego ścigania się w Formule 1.

Hiszpan w dużych superlatywach wspomina sezon 2015 i ówczesną współpracę z zawodnikiem z Hasselt.

„W tamtym czasie od razu można było zauważyć, że Max jest wyjątkowy i posiada niezwykłe umiejętności” – wspomina Sainz w rozmowie z Corriere della Sera.

„Dzięki utrzymywaniu jego tempa zyskałem pewność, że będę mógł kontynuować swoją przygodę w Formule 1. Wiedziałem wówczas, że jestem w odpowiednim miejscu, aby móc stawić czoła każdemu.”

Kierowca z Madrytu odniósł się także do początku bieżącego sezonu i pracy w nowym zespole.

„To był optymistyczny start, ale bardziej chodzi tu o moje odczucia niż wynik. Finisz na ósmym miejscu to oczywiście nic specjalnego, ale nie spodziewałem się, że aż tak szybko przystosuje się do nowego samochodu i zespołu. Od razu mogłem mocno naciskać, ale teraz oczekuję czegoś więcej.”

„Obecnie bardzo dużo dzieje się w naszej fabryce. Podczas pracy w symulatorze z inżynierami oraz mechanikami jesteśmy pełni energii, ponieważ chcemy zacząć wygrywać. John Elkann martwi się o wszystko i cały czas do nas wydzwania, pytając o wiele rzeczy. Jest bardzo zmotywowany, co można odczuć w Maranello.”

W wywiadzie poruszony został również wątek młodego składu Ferrari.

„Wiele osób uważa, że jesteśmy zbyt młodzi dla tego zespołu. Obecnie mam 26 lat i podchodzę do mojego siódmego sezonu w Formule 1. Posiadam jednak odpowiednie umiejętności, które mogą pomóc ekipie w powrocie na szczyt. Charles [Leclerc] natomiast już wielokrotnie udowadniał swoją wartość. Duet młodych kierowców wnosi naprawdę sporo energii w szeregi całego teamu.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool