Sainz z nową jednostką napędową od Grand Prix Turcji

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zespół Ferrari potwierdził, że Carlos Sainz otrzyma nową jednostkę napędową i do Grand Prix Turcji wystartuje z końca stawki.

Skład z Maranello od dłuższego czasu pracował nad ulepszeniem swojego tegorocznego silnika, co potwierdził przed rywalizacją na Sochi Autodrom, kiedy w aucie Charlesa Leclerca zamontowano zaktualizowaną jednostkę z nowym systemem hybrydowym.

Takie posunięcie ze strony włoskiej ekipy spotkało się z karą dla Monakijczyka, który ruszał z końca stawki, a także wywołało pytania, kiedy w nowy silnik zostanie zaopatrzony jego zespołowy kolega.

Ferrari wszelkie wątpliwości rozwiało przed Grand Prix Turcji i potwierdziło montaż nowej jednostki w bolidzie Carlosa Sainza, co wywoła nałożenie kary na zawodnika, który do wyścigu ruszy z ostatnich pól toru Istanbul Park.

„Podobnie jak w przypadku Charlesa Leclerca w Rosji, w Turcji Carlos Sainz zostanie zaopatrzony w zupełnie nową jednostkę napędową wyposażoną w nowy system hybrydowy” - czytamy w zapowiedzi GP Turcji zespołu Ferrari.

„Dlatego też [Carlos] rozpocznie wyścig z końca stawki, z możliwością awansu i zdobycia kilku punktów.”

Hiszpan będzie siódmym kierowcą w tegorocznym sezonie wyścigowym, który otrzyma taką karę.

Image: © Scuderia Ferrari