Sainz zdeterminowany, aby skomplikować Verstappenowi przyszły sezon

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz zamierza podtrzymać swoją aktualną formę także w przyszłym sezonie z zamiarem włączenia się do walki o mistrzowski tytuł.

Po bardzo dobrym i konsekwentnym pod względem dowożonych punktów sezonie 2021, Hiszpan mógł być rozczarowany na początku aktualnego roku. Pod względem tempa wyścigowego widocznie odstawał od walczących o zwycięstwa Verstappena i Leclerca. Stopniowo jednak przyzwyczaił się do nowej specyfiki tegorocznych samochodów i zmniejszył swoją różnicę do zespołowego kolegi.

Kiedy jednak Sainz był gotowy do włączenia się do walki, było już za późno. Red Bull i Max Verstappen zaczęli już znacznie uciekać Ferrari w obu klasyfikacjach.

„Ciężko było to przewidzieć, zwłaszcza gdy na początku masz dobry samochód” – komentował Carlos.

„Żałuję, że nie czułem się trochę bardziej komfortowo na początku sezonu, żeby sprawy były trochę bardziej skomplikowane dla Maxa i żeby razem z Charlesem móc walczyć o więcej.”

Po niełatwym sezonie Hiszpan zdobył doświadczenie, które pozwoliło mu wrócić na wysoki poziom, a teraz liczy, że podtrzyma tę formę także w przyszłym sezonie, żeby od początku móc włączyć się do walki o zwycięstwa i tytuł.

„Moim celem na przyszły rok jest start na poziomie, na którym jestem teraz, który jest całkiem przyzwoity i skomplikowanie rzeczy dla Maxa” – przyznał kierowca Scuderii.

„Mamy kolejną szansę oraz w pełni ufam, że zespół stworzy kolejny świetny samochód, taki jak tegoroczny i że będziemy uczyć się na błędach popełnionych w tym roku.”

„Jestem gotowy do walki i nie mogę się doczekać rywalizacji, także z Mercedesem, ponieważ wygląda na to, że dołączą do nas na przedzie stawki.”

Image: © Scuderia Ferrari