Sainz: Zdobycie tytułu mistrza świata z Ferrari jest moją największą ambicją

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Carlos Sainz przyznał, że robi wszystko co w jego mocy, aby przedłużyć kontrakt z zespołem Ferrari, jednocześnie dodając, że jego najważniejszym celem jest zdobycie tytułu mistrza świata w barwach włoskiej stajni.

Po przejściu Sainza do ekipy z Maranello w 2021 roku, wiele wskazywało na to, że to on będzie drugim kierowcą w hierarchii zespołu, którego zadaniem jest wspomaganie Leclerca w zdobywaniu wysokich pozycji w wyścigach. To jednak Hiszpan okazał się lepszy na torze.

27-latek, w swojej pierwszej kampanii z włoską stajnią, czterokrotnie stawał na podium, a sezon zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 164.5 punktów.

Sainz jednocześnie nie ukrywa, że podoba mu się współpraca z Ferrari i tym samym chce jak najszybciej odnowić swoją umowę.

„Jak powiedział [Mattia] Binotto, obaj jesteśmy zadowoleni, zamierzamy kontynuować współpracę, a ta zima jest okazją do znalezienia porozumienia. Cały czas próbujemy” – powiedział Sainz.

„Zdobycie tytułu Mistrza Świata z Ferrari jest moją największą ambicją. Chcę odnowić umowę tak szybko, jak to tylko możliwe.”

Zapytany, czy wybrał osobę, z którą najchętniej chciałby współpracować w garażu Ferrari, odpowiedział: „Odkąd jestem w Ferrari, wysłuchałem wielu historii o Michaelu Schumacherze” – przyznał. „To człowiek, którego chciałbym poznać, mieć za towarzysza, zrozumieć, jak mógł być tak wyjątkowy.”

„Każdy mechanik mówi o nim i miło jest usłyszeć, jak potrafił podbić całą grupę i otoczyć ją wsparciem oraz sympatią.”

Image: © Scuderia Ferrari