Sainz: Zrobiliśmy krok naprzód w wielu obszarach

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Grand Prix Bahrajnu potwierdziło, że Ferrari ma spore problemy z odpowiednim zarządzaniem oponami.

Tor w Bahrajnie jest bardzo wymagający dla opon, a obaj kierowcy Ferrari zmagali się z dużą degradacją przez cały weekend.

Carlos Sainz, biorąc pod uwagę nowszą nawierzchnię asfaltową na Jeddah Corniche Circuit, spodziewa się, że problem ten nie będzie tak dotkliwy w Arabii Saudyjskiej.

„Wierzę, że możemy być bardziej konkurencyjni w wyścigu, ponieważ nowy asfalt pozwoli nam bardziej naciskać” – powiedział Hiszpan.

„Zobaczmy, z czym będziemy się zmagać w Jeddah, ale myślę, że będzie lepiej.”

Kierowca Ferrari uważa, że jego ekipa poprawiła się w trzech kluczowych obszarach w porównaniu z zeszłym rokiem: „Prędkość na prostej, starty i pit stopy”.

Analiza GPS pokazuje, że włoski zespół podczas kwalifikacji w Bahrajnie był szybszy na prostych, ale Max Verstappen zdołał zyskać czas w strefach hamowania, dzięki czemu zdobył pole position.

Mimo że jest to dobry znak, to Sainz nadal uważa, że Red Bull zrobił znaczący krok w wydajności ich samochodu, co odsuwa Ferrari na dalszy plan.

„Zrobiliśmy krok naprzód w wielu obszarach w porównaniu z zeszłym rokiem, więc to nie jest tak, że staliśmy się gorsi, w rzeczywistości są dwa lub trzy punkty, które poprawiliśmy.”

„Problemem jest degradacja opon, przez którą wiele tracimy” – zakończył Sainz.

Image: © Scuderia Ferrari