Sam Bird traci zwycięstwo w ePrix Hongkongu

Sam Bird traci zwycięstwo w ePrix Hongkongu

Sam Bird z zespołu Envision Virgin Racing stracił zwycięstwo o ePrix Hongkongu za spowodowanie kolizji z Andre Lottererem, który ostatecznie musiał wycofać się z rywalizacji.

Pomiędzy kierowcami nawiązywała się bardzo dobra walka, aczkolwiek kilka razy zagrania Birda mogły być odebrane jako nieczyste, po tym jak już wcześniej z wyścigu "wyeliminował" dwóch innych kierowców.

Bird przez cały wyścig jechał agresywnie i bardzo szybko przedarł się z ósmej pozycji na drugą. Na niecałe dwa okrążenia przed końcem doprowadził do kolizji z liderem wyścigu, w wyniku której to Lotterer musiał wycofać się z powodu przebitego tylnego kola.

Brytyjczyk tuż po wyścigu powiedział, że jest mu niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji i wyścig zakończył się w taki sposób.

Kilka godzin po wyścigu FIA wydała oświadczenie o nałożeniu kary czasowej dla Sama Birda, co spowodowało ostatecznie jego spadek na szóste miejsce i zwycięstwo Edoardo Mortary.

Pozbawiony pewnego zwycięstwa Andre Lotterer tuż po wyścigu powiedział: "Wyścigi do tej pory były sprawiedliwe, ale tak można nazwać obrzydliwy ruch, ponieważ nie jest to tak naprawdę sposób, w jaki powinniśmy się ścigać. Straciłem to dzięki niemu, nawet jeśli zostanie zdyskwalifikowany to ja i tak na tym nic nie zyskam i ta prawda jest bardzo smutna."