Sargeant weźmie udział w posezonowych testach z zespołem Williams

Logan Sargeant - Williams Racing / © Williams F1

Logan Sargeant, najnowszy nabytek akademii dla młodych kierowców zespołu Williams, zasiądzie za sterami FW43B w posezonowych testach na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Dwudziestoletni Amerykanin, który w październiku został ogłoszony najnowszym członkiem akademii kierowców Williamsa, po raz pierwszy zasiądzie w kokpicie bolidu F1. Logan regularnie spędza czas w symulatorze w Grove, zyskując tym samym lepsze zrozumienie tegorocznego samochodu. Zbliżający się test pozwoli na pełną integrację z zespołem, wykorzystując doświadczenie z symulatora i wspierając prace rozwojowe.

„Nie mogę doczekać się swojego pierwszego przejazdu bolidem Formuły 1 i chcę przy tej okazji podziękować zespołowi za zaufanie” – powiedział Sargeant.

„Spędzałem czas w fabryce w Grove i zapoznałem się z symulatorem, co pomogło mi wstępnie poznać charakterystykę FW43B. Możliwość wyjazdu na tor będzie niesamowitym doświadczeniem, którego nie zapomnę.”

„Przystąpię do testu, licząc na osiągnięcie najlepszych możliwych wyników i nauczenia się jak najwięcej od zespołu.”

Sven Smeets, dyrektor sportowy Williams Racing, dodał: „Z niecierpliwością wypatrujemy momentu, w którym Logan zasiądzie w naszym samochodzie i cieszę się, że to właśnie Williams może zapewnić mu swój pierwszy występ w bolidzie Formuły 1. Jestem pewien, że będzie to dla niego wyjątkowy moment.”

„Myślę, że test będzie korzystny dla zespołu pomimo tego, że nie będziemy jeździć na osiemnastocalowych oponach Pirelli. Będzie to również niezwykle cenna okazja dla Logana, aby w pełni zrozumiał, w jaki sposób działamy na torze. Doświadczenie, które zdobędzie podczas tego testu, pomoże mu oraz zespołowi w lepszym rozwoju naszego samochodu, a także talentu naszego kierowcy.”

Logan zademonstrował swój niewątpliwy talent oraz umiejętności w Formule 3, kiedy to w 2020 roku otarł się o tytuł mistrza tej serii. Ostatecznie zdołał ukończyć kampanię na trzecim miejscu, tracąc tylko cztery punkty do Oscara Piastriego, aktualnego rezerwowego kierowcy Alpine oraz triumfatora ubiegłorocznego sezonu Formuły 3. Plany Amerykanina na przyszły sezon nie zostały jeszcze ogłoszone.

Image: © Williams F1