Sauber całkowicie zaangażowany we współpracę z Alfą Romeo

Zhou Guanyu - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Pomimo rosnących plotek dotyczących przejęcia Saubera przez markę Audi, Frédéric Vasseur przyznał, że aktualnie zespół jest całkowicie zaangażowany we współpracę z marką Alfa Romeo.

Sauber jest odpowiedzialny za projekt Alfy Romeo w Formule 1 od 2018 roku. Wcześniej, zespół pierwotnie założony przez Petera Saubera, rywalizował w F1 pod własną nazwą.

Aktualna umowa z włoskim producentem ma być kontynuowana w 2023 roku, lecz przez plotki dotyczące potencjalnego przejęcia Saubera przez Audi, sytuacja ekipy z Hinwil w długim terminie, nie jest znana.

Obecnie mówi się, że Audi jest na granicy oficjalnego ogłoszenia swojego zaangażowania w Formułę 1, a Porsche prawdopodobnie weźmie 50 procent udziałów Red Bulla i będzie dostarczać im silniki.

Rola Audi nie została jeszcze potwierdzona. Uważa się, że firma rozważa możliwość wykupienia zespołów takich, jak McLaren, Williams lub Aston Martin, ale podobno teraz, to Sauber jest na ich celowniku.

Dyrektor generalny Alfy Romeo, Jean-Philippe Imparato, stwierdził niedawno, że będzie musiał być „ślepy” na plotki krążące po padoku na temat przyszłości Saubera, ale podkreślił, iż jest spokojny o sytuację zespołu.

Szef ekipy Alfa Romeo również podkreślił, że cokolwiek stanie się w przyszłości, Sauber zamierza pozostać zaangażowany we współpracę z włoską marką.

„Jestem bardziej niż zadowolony z naszego partnerstwa” – powiedział Vasseur. „Nie tylko są sponsorem, przede wszystkim naszym partnerem i wspólnie rozwijamy ten projekt.”

„Być może część naszych dobrych wyników jest skutkiem tego, że wszyscy pracujemy razem. Naprawdę podoba mi się to partnerstwo.”

Vasseur niechętnie wyciągał wnioski na temat dalszych perspektyw zespołu i możliwości przejęcia Saubera przez Audi.

„Myślę, że najpierw muszą wyjaśnić sytuację w sprawie jednostki napędowej” – zaznaczył Francuz. „Jak tylko będą mieli potwierdzenie swojego zaangażowania w produkcję silników dla F1, to wtedy nadejdzie czas na dyskusję. Na pewno będą rozmawiać ze wszystkimi w padoku.”

„Obecnie najważniejsze jest to, że mamy projekt z Alfą Romeo i na tym się skupiamy” – podsumował Frédéric Vasseur.

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI