Sauber potwierdza przejęcie mniejszościowego pakietu udziałów przez Audi

Audi / © Audi AG

Sauber Group potwierdziło, że Audi przejęło mniejszościowy pakiet udziałów w firmie, kontynuując plany związane z wejściem marki do Formuły 1 wraz z początkiem 2026 roku.

Niemiecki koncern ujawnił w zeszłym roku, że od sezonu 2026 pojawi się w stawce królowej sportów motorowych jako producent jednostek napędowych, potwierdzając jednocześnie, że Sauber zostanie jego strategicznym partnerem.

W ramach długoterminowego planu Audi ma stopniowo zwiększać swoje zaangażowanie, aby ostatecznie stać się większościowym udziałowcem szwajcarskiej firmy.

W poniedziałek Grupa Sauber poinformowała o przejęciu przez Audi mniejszościowego pakietu udziałów, wynoszącego dwadzieścia pięć procent.

„Sauber Group ma przyjemność ogłosić, że zgodnie z planami przedstawionymi w październiku ubiegłego roku, Audi nabyło w styczniu 2023 roku mniejszościowy pakiet udziałów Grupy Sauber” – czytamy w komunikacie szwajcarskiej firmy.

„To ważny kamień milowy na drodze Audi do wejścia do Formuły 1, zaplanowanego na 2026 rok. Grupa Sauber będzie strategicznym partnerem niemieckiej marki.”

Audi będzie produkować swoje jednostki napędowe w Niemczech, podczas gdy obecna siedziba Saubera w Hinwil, będzie nadal konstruować podwozia.

Image: © Audi AG