Schumacher: Awans do Q2 jest całkowicie realny

Mick Schumacher - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Mick Schumacher uważa, że kwalifikacja do Q2 jest celem, który Haas może osiągnąć w tym sezonie. Po czterech wyścigach osiemnaste miejsce jest najlepszą pozycją startową zarówno Niemca, jak i całego zespołu.

Amerykańska stajnia dotychczasowy sezon spędziła, walcząc z tyłu stawki, ale swoje zasoby już postanowiła przenieść na przyszłoroczną kampanię.

Ostatni raz Haas przeszedł do Q2 we wrześniu zeszłego roku, w trakcie Grand Prix Eifelu. Kevin Magnussen zakończył wówczas kwalifikacje na piętnastym miejscu, 0.3 sekundy przed swoim kolegą z ekipy, Romainem Grosjeanem.

Schumacher w tym sezonie w kwalifikacjach finiszował przed Mazepinem, a w trakcie Grand Prix Hiszpanii po raz pierwszy pokonał rywala, Nicholasa Latifiego.

„To jest całkowicie realne” - powiedział Schumacher „Byłbym niezadowolony, gdyby nie udało nam się w tym roku [osiągnąć Q2]. Wciąż mocno naciskamy na ten cel.”

„Oczywiście mogą być miejsca, gdzie idzie nam lepiej, ale chociaż Barcelona nie była odpowiednim torem dla naszego auta, udało nam się uzyskać dobry czas okrążenia.”

„Byliśmy blisko Kimiego [Raikkonena], z czego możemy być zadowoleni i liczymy, że uda nam się przejść do Q2 w trakcie któregoś z nadchodzących wyścigów sezonu.”

Kolejne Grand Prix Formuły 1 sezonu 2021 odbędzie się na ulicznym torze w Monako, bardzo popularnym wśród kierowców. Ostatni raz, młody Schumacher ścigał się w Monte Carlo w trakcie swojego pierwszego sezonu Formuły 2, w 2019 roku.

„To zdecydowanie tor dla kierowców, którzy mogą zrobić na nim dużą różnicę” - przyznał.

„Oczywiście, jeśli masz samochód, któremu ufasz i w którym czujesz się komfortowo, pomoże ci to wdrożyć się w układ tego obiektu.”

„Jeśli w trakcie poznawania toru musisz jeszcze nauczyć się samochodu lub nie czujesz się w nim dobrze, to bardzo utrudnia sprawę.”

„Czuję się bardzo komfortowo w bolidzie [Haasa] i jestem podekscytowany, że mogę pojechać w Monako w VF-21” - dodał.

Image: © Haas F1 / LAT Images