Schumacher: Jestem gotowy przyjąć rolę kierowcy rezerwowego

Mick Schumacher - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Mick Schumacher stwierdził, że jest gotowy na przyjęcie roli kierowcy rezerwowego w przyszłym roku. 23-latek nie zostanie na kolejny sezon w amerykańskim zespole Haas F1, a jego miejsce zajmie Nico Hulkenberg.

W 2022 roku Schumacherowi trudno było dorównać Kevinowi Magnussenowi, który przed rozpoczęciem sezonu zastąpił Nikitę Mazepina.

Zapytany o swoją reakcję na wiadomość o tym, że Hulkenberg zajmie jego miejsce, Schumacher stwierdził, iż nie jest z tego zadowolony, ale wierzy w swój powrót do F1 w przyszłości.

„Jest to w pewnym sensie rozczarowujące, ponieważ czuję, że wykonałem dobrą pracę” – powiedział Mick Schumacher. „Z drugiej strony, zespół zdecydował się na taką drogę, więc muszę to uszanować. Skupiam się na przyszłości.”

„Mieliśmy swoje wzloty i upadki, ale myślę, że cały czas kierowaliśmy się w górę i to właśnie jest najważniejsze.”_

„To dopiero mój drugi sezon w Formule 1. W zeszłym roku... nie wiem nawet, czy można go naprawdę zaliczyć do „roku”, bo był ekstremalnie trudny i ciągle byliśmy z tyłu.”

W ostatnich tygodniach, wraz z pojawiającymi się wątpliwościami co do szans Schumachera na pozostanie w zespole Haas, wzrosły spekulacje dotyczące jego roli na przyszły sezon.

Dyrektor zespołu Mercedesa, Toto Wolff, zadeklarował zainteresowanie przywróceniem nazwiska Schumachera do Srebrnych Strzał.

Zapytany o swoje plany na przyszłość, Schumacher zasugerował, że rola kierowcy rezerwowego w 2023 roku nie jest wykluczona.

„Chcę po prostu pełnić rolę, która pozwoli mi się rozwijać i pomoże mi w powrocie do F1 w sezonie 2024” – stwierdził Schumacher.

„Mam wokół siebie ludzi, którym ufam i z którymi będę się konsultował, więc decyzja jeszcze nie jest podjęta” – zakończył kierowca Haasa.

Image: © Haas F1 / LAT Images