Schumacher rezerwowym kierowcą Ferrari w sezonie 2022

Mick Schumacher / © Scuderia Ferrari

Szef ekipy Ferrari potwierdził, że obowiązki kierowcy rezerwowego w sezonie 2022 dzielić będą między sobą Mick Schumacher i Antonio Giovinazzi.

Ze względu na układ kalendarza mistrzostw świata Formuły 1 oraz wyścigów Formuły E, były reprezentant Alfy Romeo nie będzie mógł uczestniczyć we wszystkich z zaplanowanych na przyszły rok weekendach wyścigowych. Podczas jego nieobecności, Scuderia w razie potrzeby będzie mogła jednak skorzystać z usług zawodnika Haasa. Włoch będzie również dostępny dla zespołów korzystających z jednostek napędowych Ferrari, a więc Haasa i Alfy Romeo. 

„Antonio Giovinazzi nie będzie regularnie startować za rok w F1, ale pozostanie naszym kierowcą rezerwowym" - powiedział Mattia Binotto.

„Będzie do naszej dyspozycji przez 12 wyścigów, ponieważ na tyle pozwala jego kalendarz Formuły E, gdzie zdecydował się przenieść, co z resztą bardzo nas cieszy, gdyż jest do znakomity sposób na ciągły trening."

Binotto dodał jednocześnie, że symulator Ferrari pozostanie przez cały czas dostępny dla Giovinazziego:

„Będzie włączony w pełny program symulatora, co pozwoli mu nabrać odpowiedniej prędkości i wyczuć styl jazdy, jaki wymuszą regulacje techniczne w sezonie 2022."

„W pozostałych 11 wyścigach, kiedy nie będzie go z nami, rolę rezerwowa przypadnie Mickowi Schumacherowi. Uważam, że to wspaniała sprawa, ponieważ przed nim już drugi sezon w F1, a poza tym jest on naszym wychowankiem z czasów Akademii Ferrari. Bardzo się cieszę, że może być częścią zespołu, kiedy tylko zmuszą nas do tego okoliczności, chociaż mam nadzieję, że nie będzie to konieczne."

W przypadku, kiedy Schumacher musiałby wskoczyć do czerwonego bolidu, jego zastępcą będzie najprawdopodobniej Pietro Fittipaldi, który w sezonie 2020 dwukrotnie prowadził samochód Haasa pod nieobecność Romaina Grosjeana. 

Image: © Scuderia Ferrari