Scuderia AlphaTauri nie na sprzedaż

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Franz Tost, szef zespołu Scuderia AlphaTauri, potwierdził, że ekipa z siedzibą w Faenzy nie zostanie sprzedana, a Red Bull Racing nadal pozostanie wsparciem dla młodszego składu.

Po śmierci Dietricha Mateschiza w październiku 2022 roku w padoku pojawiły się plotki mówiące o chęci sprzedaży AlphaTauri przez grupę Red Bulla. Natomiast podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie pojawiły się twierdzenia, jakoby ekipa z Faenzy miała przed sobą dwie możliwości: przeniesienie siedziby zespołu do Wielkiej Brytanii lub sprzedaż, najprawdopodobniej podmiotowi, który chce dołączyć do stawki Formuły 1.

Tost potwierdził ostatecznie, że ekipa AlphaTauri nie zostanie sprzedana.

„Miałem kilka bardzo dobrych spotkań z Oliverem Mintzlaffem, który potwierdził, że akcjonariusze nie sprzedadzą Scuderii AlphaTauri, a Red Bull będzie nadal wspierał zespół w przyszłości” – zakomunikował Franz Tost.

„Wszystkie te plotki nie mają podstaw, a skład musi pozostać skoncentrowany na początku sezonu, aby osiągnąć lepsze wyniki niż w zeszłym roku.”

AlphaTauri zakończyła sezon 2022 na słabym, dziewiątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. W nowym sezonie kierowcami zespołu będą Japończyk Yuki Tsunoda oraz debiutujący w Formule 1 jako etatowy kierowca Nyck de Vries.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool