Scuderia Ferrari prezentuje bolid SF1000 na sezon 2020

Scuderia Ferrari prezentuje bolid SF1000 na sezon 2020

Zespół Scuderia Ferrari zaprezentował bolid oznaczony symbolem SF1000 na sezon 2020, który został odsłonięty w Teatrze Miejskim Romolo Valii w miejscowoście Reggio Emilia, we Włoszech.

Podobnie jak w zeszłorocznej kampanii także i w sezonie 2020 za sterami SF1000 zasiądą Charles Leclerc i Sebastian Vettel, którzy wraz z szefem zespołu Mattią Binotto spotkali się z fanami Ferrari na placu Martini del 7 luglio, naprzeciwko teatru Valli.

Nowy bolid Ferrari na sezon 2020 został odsłonięty w historycznej scenerii Teatru Valli i włoskiej marce oraz kierowcom może dać upragniony tytuł, a także otrzymał specjalną nazwę, która ma uczcić 1000 Grand Prix w Formule 1.

Barwa włoskiej maszyny pozostała względnie niezmieniona, a cała konstrukcja mocno przypomina tą z sezonu 2019, choć Mattia Binotto potwierdził, że SF1000 to nowa maszyna, która wykorzystuje nowe rozwiązania, co było widoczne w tylnej części konstrukcji maszyny Ferrari, a także przed wlotami powietrza, gdzie widać mocno rozbudowaną aerodynamikę.

Jak powiedział szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto: "SF1000 jest ewolucją SF90H, lecz skrajną. Zwiększyliśmy poziom docisku i sprawiliśmy, że samochód stał się jeszcze węższy i opływowy. Zawieszenie jest bardziej elastyczne i można je lepiej dostosowywać do poszczególnych torów wyścigowych."

"Być może wygląda podobnie do swojego poprzednika, ale wierzcie mi, wewnątrz znajdują się ekstremalne koncepcje. Na przykład bacznie pracowaliśmy nad każdym komponentem jednostki napędowej."

Nowy bolid posiada bardziej rozbudowaną aerodynamikę od nosa po wloty powietrza do chłodnic. Inne są także wloty powietrza do chłodnic, płetwa na pokrywie silnika i boczne sekcje tylnego skrzydła.

Tegoroczny bolid SF1000 otrzymał także przeprojektowaną tylną lotkę za jednostką napędową, natomiast obudowa silnika została mocno zwężona. Bolid Ferrari posiada także nowe lusterka, a także zmienione boczne lotki przy wlotach powietrza.

"To z pewnością będzie ciekawy rok, z trudnymi zawodami, długim sezonem, ale jest to także ważny sezon, ponieważ równolegle musimy stworzyć i opracować całkowicie nowy samochód zgodnie z przepisami, które będą obowiązywały w 2021 roku i w kolejnych latach, więc zespół będzie bardzo zajęty" - przyznał Louis Camilleri, dyrektor generalny Ferrari.

"Ufam naszym kobietom i mężczyznom, ich kreatywności, dyscyplinie oraz determinacji, a przede wszystkim etyce pracy, którą mieli przedtem i która jest znakiem rozpoznawczym tej firmy, zaszczepioną nam przez naszego założyciela Enzo Ferrari."

"Mattia (Binotto - przyp. red.) i jego zespół wykonują świetną robotę i czekamy na dalsze sukcesy."

Scuderia Ferrari SF1000