Sebastian Vettel: Hamilton to najlepszy kierowca naszych czasów

Sebastian Vettel i Lewis Hamilton / © Pirelli Motorsport

Sezon 2020, choć w nieco odmienionej szacie, powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarzu Formuły 1 pozostały jeszcze trzy wyścigi, jednak losy zarówno mistrzostwa wśród kierowców, jak i konstruktorów, zostały rozstrzygnięte.

Lewis Hamilton w Stambule wywalczył swój siódmy tytuł, zrównując się tym samym z Michaelem Schumacherem. Mimo mnóstwa sukcesów i wysokiej formy wciąż wylewa się wiele krytyki na brytyjskiego kierowcę, a jego umiejętności stawiane są pod znakiem zapytania.

W przeciwieństwie do tych głosów Sebastian Vettel nie bał się wyrazić publicznie swojej opinii na temat Lewisa Hamiltona, którego uważa za najlepszego kierowcę swoich czasów. Czterokrotny mistrz świata dodał także, że porównywanie Brytyjczyka do mistrzów z poprzednich epok tego sportu jest absurdalne i nie ma najmniejszego sensu.

"Bez wątpienia to najlepszy kierowca naszych czasów" - powiedział bez zastanowienia Sebastian Vettel. "Uważam jednak, że trudno porównywać go do kierowców z poprzednich epok. Jak można porównać Juana Manuela Fangio czy Stirlinga Mossa z naszym pokoleniem? To jest niemożliwe."

"Być może bylibyśmy bezużyteczni w ich samochodach. Być może to oni mieliby problem w naszych bolidach, ze względu na ich prędkość. Kto wie? Nie ma to jednak znaczenia. Uważam, że każda era miała swojego kierowcę lub kierowców, a Lewis - co jest jasne - jest najlepszy w naszej erze."

Vettel odniósł się między innymi do występu Lewisa Hamiltona w minionym Grand Prix Turcji, podczas którego panowały trudne warunki pogodowe.

"Stambuł dał niezbite dowody" - kontynuował kierowca Ferrari. "To był bardzo trudny wyścig. Było nam naprawdę ciężko przez dwie godziny. Jeśli mam być szczery, to nie był wyścig, który miał wygrać, a jednak to zrobił."

Jak wiadomo od dawna, to Michael Schumacher był dla Sebastiana Vettela największym autorytetem, jednak jak zaznaczył, nie ujmuje to sukcesom Hamiltona.

"Nie będę obiektywny, bo to coś bardziej emocjonalnego niż cokolwiek innego. Michael zawsze będzie dla mnie najlepszym kierowcą, ale nie ma wątpliwości, że Lewis jest najlepszy na podstawie tego, co osiągnął. Dorównał Michaelowi w mistrzostwach, wygrał więcej wyścigów, osiągnął znacznie więcej pole position. Osiągnął wszystko, czego można było od niego wymagać."

Image: © Pirelli Motorsport