Sebastian Vettel i Nico Hulkenberg niepewni powrotu Roberta Kubicy

Sebastian Vettel i Nico Hulkenberg niepewni powrotu Roberta Kubicy

Pozostaje jeszcze wiele znaków zapytania w kontekście powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na wyrażenie swoich opinii odnośnie sytuacji polskiego kierowcy.

Wśród tych osób znajdują się między innymi dwaj kierowcy Formuły 1, Sebastian Vettel i Nico Hulkenberg.

Obaj wątpią w to czy Kubica będzie w stanie nadal ścigać się na wysokim poziomie i czy uliczne tory typu Monako oraz Singapur nie będą stanowiły poważniejszego problemu. Co więcej, Vettel dodaje, że obecnie na rynku znajduje się wielu młodych, zdolnych zawodników, którzy zasługują także na angaż w F1.

Uważam, że to tragiczne, co mu się przydarzyło. Był uważany za przyszłego mistrza. Jednak nie rozumiem dlaczego dąży do powrotu właśnie teraz? - mówił Sebastian Vettel w rozmowie z gazetą Sonntagsblick.

Dlaczego nie zrobił tego wcześniej? Byłaby to miła historia dla niego, ale z drugiej strony byłoby to niefortunne dla młodszych kierowców, którzy również polubiliby ten kokpit.

Jak dodał Nico Hulkenberg, kierowca zespołu Renault, z którym Kubica testował w Walencji oraz na Węgrzech: Z testów jasno wynika, że tempo jest, ale nie można zasymulować akcji wyścigowej na pierwszym okrążeniu w Monako czy Singapurze.

Mam nadzieję, że jest w stanie ścigać się na najwyższym poziomie, ale będziemy mogli to ocenić dopiero w samochodzie w przyszłym roku - dodał Hulkenberg w rozmowie z telewizją Sport1.

Szacuję jego szanse na powrót 50 na 50.

Decyzja w sprawie powrotu Polaka nie zapadła, a zespół Williams nie spieszy się z angażem właściwego kierowcy. Pamiętajmy, że ostatnie słowo będzie należało tylko i wyłącznie do ekipy z Grove, która dysponuje odpowiednimi środkami aby ocenić danego kierowcą i mu zaufać.