Sebastian Vettel: To był mój błąd

Jednym z wydarzeń decydujących o losach niedzielnego wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii była kolizja pomiędzy Sebastianem Vettelem a Maxem Verstappenem, która spowodowała, że niemiecki kierowca stracił szansę na punkty, a holender spadł za swojego zespołowego kolegę.

Na trzydziestym siódmym okrążeniu wyścigu Max Verstappen wyprzedził Sebastiana Vettela w zakręcie Stowe, awansując na trzecie miejsce, jednakże na hamowaniu do kolejnego zakrętu Niemiec zbyt późno wykonał manewr hamowania i z dużą siłą uderzył w tył bolidu zespołu Red Bull.

"Niestety nie było tam miejsca i było za późno na reakcje, więc uderzyłem go. To był mój błąd" - przyznał po wyścigu czterokrotny mistrz świata, który tuż po wypadku krzyczał przez radio do swojego inżyniera wyścigowego, pytając "co on wyrabia?!"

"Wyprzedził mnie (Verstappen - przyp. red.) w zakręcie Stowe, a potem pojechał szeroko, dając mi szanse na odzyskanie pozycji. Wydawało mi się, że zjeżdża do prawej strony i będę mógł wcisnąć się w lukę po lewej."

Chociaż kolizja obu kierowców wyglądała bardzo groźnie i oba samochody wyjechały na żwirowe pobocze, zarówno Verstappen, jak i Vettel byli w stanie je opuścić i kontynuowali wyścig.

Incydentem pomiędzy kierowcami zajęli się sędziowie, wśród których zasiadał Vitantonio Liuzzi. Postanowili finalnie ukarać Niemca dziesięcioma sekundami, w wyniku czego został sklasyfikowany na szesnastym miejscu, tuż za dwójką kierowców Williamsa, a przed Sergio Perezem.

Vettel przyznał po wyścigu, że do momentu przed wypadkiem był bardzo zadowolony ze swojego samochodu.

"Było bardzo dobrze, byłem bardzo zadowolony."

Kierowca Ferrari dodał, że po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa sytuacja strategiczna stała się dla niego na tyle korzystna, że liczył na zajęcie czwartego miejsca.

"Skorzystaliśmy na wyjeździe samochodu bezpieczeństwa. Wyprzedziliśmy trzy samochody, niestety Max był od nas szybszy zarówno na pierwszym przejeździe, jak i w drugiej fazie wyścigu."

"Prawdopodobnie powinniśmy skończyć wyścig na czwartym miejscu, ale tego nie zrobiliśmy. Nie zrobiłem tego, więc nie mogę być z tego zadowolony."

W klasyfikacji generalnej kierowców Sebastian Vettel po niedzielnym wyścigu znajduje się na czwartym miejscu tracąc trzynaście punktów do Maxa Verstappena oraz sto punktów do lidera mistrzostw świata Lewisa Hamiltona.