Sebastien Ogier w pełnym cyklu FIA WEC 2022 z zespołem Richard Mile Racing

Charles Milesi, Lilou Wadoux / Richard Mille Racing / © Richard Mille Racing

Ośmiokrotny Rajdowy Mistrz Świata, Sebastien Ogier, potwierdził, że weźmie udział w pełnej kampanii 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata i zasili skład Richard Mille Racing w klasie LMP2.

Wraz z początkiem zbliżającego się sezonu zespół Richard Mille Racing wkroczy w swój trzeci rok startów w rywalizacji wytrzymałościowej, natomiast drugi w FIA WEC. Dla Ogiera będzie to tymczasem pierwsza kampania, jednak utalentowany mistrz połączy siły z ambicją, talentem.

Prócz Francuza w prototypie Oreca 07-Gibson LMP2 zasiądzie wschodząca gwiazda sportów motorowych, Lilou Wadoux, pierwsza kobieta, która wygrała wyścig w Alpine Elf Europa Cup oraz Charles Milesi, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2021 roku z zespołem WRT i mistrz klasy LMP2.

„Do tej pory koncentrowałem się na karierze rajdowej, ale od dawna myślałem, że wyścigi wytrzymałościowe mogą być dobrym wyzwaniem” – przyznał Ogier.

„LMP2 to fantastyczna kategoria oraz najlepszy sposób na osiągnięcie najwyższego poziomu w wyścigach długodystansowych i doskonalenie się w tej dyscyplinie.”

„Nie ma wątpliwości, że jestem nowicjuszem, ale chcę się dobrze bawić, oceniając, co jest możliwe i sprwadzając, na jaką odległość mogę się zbliżyć do najlepszych.”

„Wszyscy są tym podekscytowani. Charles, Lilou oraz ja pochodzimy z trzech różnych światów i ciekawie będzie połączyć nasze różne doświadczenia z Richardem Mille, który jest u mojego boku od kilku lat.”

„Ta przygoda jest kusząca, ale mam świadomość, że muszę się jeszcze wiele nauczyć i mam sporo doświadczenia do zdobycia.”

„Zawsze miałem dobrą zdolność do adaptacji w rajdach, więc mam nadzieję, że tak samo będzie na torach wyścigowych” – dodał Francuz.

Wszyscy troje będą mogli liczyć na doświadczenie zespołu Signatech, którego struktura, w ciągu ostatnich sześciu lat, dwukrotnie zdobywała mistrzostwo świata i trzykrotnie wygrywała w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować tą ekscytującą przygodę z zespołem wyścigowym Richard Mille Racing” - powiedział Philippe Sinault, dyrektor Signatech i menadżer zespołu.

„We wszystkich naszych projektach zawsze kierowaliśmy się podejściem zorientowanym na ludzi, a to trio idealnie pasuje do tego ducha.”

„Sebastien wyraził chęć spróbowania swoich sił w wyścigach wytrzymałościowych i ma ogromne doświadczenie w określonej dziedzinie naszego sportu. Ma wymagający charakter, kulturę występów, pragnienie nauki i pokorę, która budzi w nas pewność siebie.”

Image: © Richard Mille Racing