Seidl: Kilka dobrych występów w sezonie nie wystarczy do zdobycia mistrzostwa

Andreas Siedl - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Szef ekipy McLarena jest przekonany, że Lando Norris dołączy w przyszłości do grona najlepszych zawodników Formuły 1, ale jak zaznaczył, sprawą otwartą pozostaje to, czy uda mu się kiedykolwiek zdobyć tytuł mistrzowski.

Norris w bardzo dobrym stylu rozpoczął sezon 2021. Brytyjczyk zdobył punkty we wszystkich czterech pierwszych wyścigach, co pozwoliło mu awansować na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Postawę Brytyjczyka pochwalił szef stajni z Woking, Andreas Seidl, który podkreślił, że zawodnik ten jest na dobrej drodze, aby zapracować sobie na miano jednego z najlepszych kierowców w historii Formuły 1.

„Moim zdaniem postępy, jakie Lando dokonał w ciągu ostatnich trzech lat, są imponujące” - powiedział Niemiec.

„To, czego dokonał w tym roku jest niesamowite. Myślę, że jeśli nadal będzie rozwijał się w ten sposób, to w ciągu kilku najbliższych lat może on zostać czołowym kierowcą F1.”

Seidl wyraźnie podkreślił jednak, że sam talent i umiejętności, nie mogą zagwarantować zdobycia mistrzowskiego tytułu.

„Szczerze mówiąc, uśmiecham się czytając te wszystkie komentarze dotyczące przyszłych mistrzów świata. Biorąc bowiem pod uwagę wszystkie wypowiedzi z ostatnich dwunastu miesięcy, to mamy ich naprawdę wielu.”

„Wygrana w mistrzostwach to zupełnie inna historia, zawsze trudna do przewidzenia. Aby tego dokonać, trzeba we właściwym momencie znaleźć się w odpowiednim samochodzie, powtarzając to nie kilka, a 23 razy w roku.”

Szef McLarena za wzór do naśladowania w tej kwestii wskazał Lewisa Hamiltona.

„To jest właśnie coś, co bardzo podziwiam, patrząc na Lewisa. Niesamowite, jak raz za razem udaje mu się to osiągnąć.”

„Nawet jeśli jego bolid nie spisuje się najlepiej, a wyścig układa się źle, wciąż jest w stanie naciskać i zdobywać wiele punktów. Chodzi o konsekwencję i dobre tempo. To one ostatecznie robią różnicę.”

Image: © McLaren F1