Sergio Perez: Bardziej mnie boli, że zostawiam dobry samochód

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez przyznał, że odejście z zespołu Racing Point jest bardziej bolesne ze względu na to, jaki potencjał drzemie w samochodzie tej ekipy.

W ubiegłym tygodniu zespół Racing Point, który od przyszłego roku będzie występować pod szyldem Astona Martina, poinformował, że do ekipy dołączy Sebastian Vettel. Tym samym obecny sezon jest ostatnim dla Sergio Pereza, który stracił miejsce właśnie na rzecz czterokrotnego mistrza świata.

W tym roku zespół Racing Point zaskakuje swoją konkurencyjnością i według Sergio Pereza samochód ma potencjał na to, by w kolejnych sezonach być jeszcze lepszy. Tym samym jego odejście z ekipy jest jeszcze bardziej bolesne.

„Wiem, że zostawiam wspaniały samochód, który ma świetną perspektywę na przyszły rok. Na pewno wtedy zespół będzie silniejszy niż w tym roku” – powiedział Sergio Perez w rozmowie z motorsportweek.com.

„Z tego względu boli to trochę bardziej, wiedząc, że zostawiasz dobry samochód. Nigdy nic jednak nie wiadomo, w Formule 1 rzeczy się tak szybko zmieniają. Zobaczymy więc, co przyniesie przyszłość, zarówno mi, jak i ekipie”.

Na ten moment nie wiadomo, gdzie w przyszłym roku znajdzie się Sergio Perez. Istnieje szansa, że znajdzie się dla niego miejsce w zespole Haas bądź Alfa Romeo, albo nawet i w Red Bullu. Gdyby jednak nie udało mu się pozostać w padoku, to wolałby już zakończyć swoją karierę w królowej sportów motorowych niż robić sobie przerwę.

„Uważam, że jak już odejdziesz, to możesz nigdy nie wrócić, więc wolałbym najpierw odejść niż wziąć urlop sabatowy” – przyznał, cytowany przez GPFans, Sergio Perez.

„Myślę, że w tej w chwili wszystko jest możliwe. Moim głównym celem jest pozostanie w Formule 1. Czuję, że wciąż jestem bardzo młody i głodny sukcesów. Chcę kontynuować karierę w Formule 1, ale to musi być odpowiedni pakiet, który daje mi maksymalną motywację do dawania z siebie wszystkiego na każdym okrążeniu”.

Istnieje też opcja, że Sergio Perez odejdzie do innej serii wyścigowej. Możliwe jest chociażby przejście do IndyCar. Na razie jednak Meksykanin nie podejmuje żadnych decyzji, chce dać sobie na to odpowiednio dużo czasu.

„Są pewne opcje, ale nie spodziewam się podjęcia jakiejkolwiek decyzji w najbliższym czasie” – kontynuował Sergio Perez. „Poświęcę czas, którego potrzebuję i jeśli nie znajdę niczego atrakcyjnego w Formule 1, pomyślę o innych seriach, innych rzeczach. Zobaczymy”.

Po dziewięciu rundach tegorocznego sezonu Sergio Perez zajmuje – z dorobkiem 44 punktów – dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Meksykanin nie brał jednak udziału w dwóch wyścigach na torze Silverstone ze względu na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Image: © BWT Racing Point F1 Team