Sergio Perez: Czuję potencjał w nowym bolidzie RB16B

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez odbył w środę pierwszy przejazd za kierownicą nowego bolidu RB16B na torze Silverstone. Meksykański kierowca w sezonie 2021 będzie reprezentował barwy ekipy z Milton Keynes i jak przyznał, pierwsze doświadczenie za kierownicą nowego auta okazało się bardzo pozytywne.

We wtorek Perez miał także okazję sprawdzić bolid Red Bulla z 2019 roku, dzięki czemu mógł porównać starszy model do nowego, choć zaliczył nim krótki przejazd.

„Widzę potencjał” – powiedział po zakończonym dniu filmowym. „Byłem niezwykle zadowolony, że mogłem poprowadzić RB15, dzięki czemu miałem odniesienie, jak zachowuje się samochód Red Bulla.”

„Kiedy wskoczyłem do bolidu, którym będę jeździł w tym roku, czułem się niesamowicie. Czuję krok naprzód, jeśli chodzi o przyczepność przy wszystkich prędkościach.”

„Nie zrobiłem wiele, ale już widzę, że samochód ma duży potencjał.”

„Potrzeba dużo czasu, aby poczuć się w stu procentach komfortowo i spodziewam się, że w pierwszych pięciu wyścigach będę wprowadzać zmiany, aby poczuć się dobrze w samochodzie” – kontynuował Perez.

„Muszę jednak przyznać, że poczyniliśmy w tej kwestii duży postęp – zmieniliśmy siedzenie, poprawiliśmy pasy.”

„Za każdym razem robiliśmy coś innego. To priorytet, abym poczuł się dobrze w bolidzie, więc kiedy zjawimy się w Bahrajnie, będziemy w stanie skopać komuś tyłek.”

O wyczuwalnych zmianach w nowej maszynie Red Bulla opowiedział również Max Verstappen: „Oczywiście są różnice. Chodzi mi o to, że już teraz dużą zmianą jest podłoga, którą mocno wycięto z tyłu. Dlatego samochód będzie zachowywał się inaczej.”

„Nie chodziło jednak o prace nad ustawieniami czy cokolwiek podobnego. Mieliśmy się po prostu poczuć komfortowo w samochodzie i uzyskać podstawową wiedzę na jego temat. Większość pracy i tak zostanie wykonana w Bahrajnie” – podsumował Holender.

Trzydniowe przedsezonowe testy zostały zaplanowane na torze Bahrain International i odbędą się 12-14 marca.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool