Sergio Perez: Czwarta pozycja to było maksimum, jakie mogłem osiągnąć

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez przystąpił do weekendu na torze w Soczi ze starą specyfikacją bolidu zespołu Racing Point, w przeciwieństwie do Lance’a Strolla, który otrzymał nową i zwężoną pokrywę silnika. Mimo tego, to Meksykanin zdołał awansować w kwalifikacjach do Q3, finiszując ostatecznie na czwartej pozycji, natomiast Kanadyjczyk odpadł już na drugim etapie.

W pewnym momencie wyglądało na to, że Perez ma szansę na trzecią pozycję, jednak ostatecznie wyprzedził go Max Verstappen.

"Jestem bardzo zadowolony z naszego dzisiejszego występu" - powiedział Sergio Perez. "Myślę, że czwarta pozycja to było maksimum, jakie mogłem osiągnąć, ponieważ Max i dwa Mercedesy były naprawdę mocne."

"Udało nam się zakwalifikować przed najbliższymi rywalami, co jest najważniejsze. To była naprawdę ciężka sesja, ponieważ wiatr ciągle się zmieniał i pojawiła się czerwona flaga. To zasługa zespołu, że byliśmy w stanie tak dobrze zarządzać w sesjach i wydobyć maksimum z auta."

"Podium może być trudne do zdobycia, ale wszystko może się wydarzyć na starcie i w trakcie długiej jazdy do drugiego zakrętu. Jeśli dobrze wystartujemy i będziemy właściwie zarządzać oponami, myślę że jutro możemy powalczyć o dobry wynik" - dodał Meksykanin.

Mimo posiadanych aktualizacji w samochodzie, Lance Stroll nie był zadowolony z zachowania bolidu. Wygląda na to, że albo wspomniane zmiany zawiodły, albo nie dało się wyciągnąć zupełnego maksimum z pakietu.

"To był ciężki dzień" - przyznał Stroll. "Wszyscy byliśmy przygotowani na ostatnie kilka minut w Q2 i ruszyliśmy zaraz po czerwonej fladze. Niestety podczas szybkiego okrążenia silnik przegrzewał się, więc zdecydowaliśmy się zapobiegawczo wyłączyć samochód."

"To frustrujące, ponieważ regularnie w tym roku kwalifikowaliśmy się do Q3. Niestety nie udało mi się znaleźć dotąd właściwego rytmu. Muszę zebrać drobniejsze elementy w jedną całość i wrócić jutro silniejszy."

"Na tym torze ciężko się wyprzedza, ale mamy szybki samochód. Jeśli uda nam się dobrze wystartować i poczynić pewne postępy na wczesnym etapie, to będziemy mogli walczyć o punkty."

Jak dodał Otmar Szafnauer, szef zespołu Racing Point: "Czwarte miejsce dla Sergio jak najbardziej zasłużone i powinniśmy jutro w pełni wykorzystać nasze konkurencyjne tempo wyścigowe."

"Lance ustawi się na trzynastej pozycji - głównie z powodu czerwonej flagi, która przerwała jego najszybsze okrążenie w ostatnich minutach Q2. Niestety, jednostka napędowa przegrzewała się i poprosiliśmy Lance’a o wyłączenie samochodu."

"Dziś zasługiwał na więcej, ale jutro wróci silny i przynajmniej otrzyma wolny wybór opon na start wyścigu."

Image: © BWT Racing Point F1 Team