Sergio Perez: Nie mam zamiaru ustąpić Vettelowi

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez jest coraz bardziej pewny tego, że pomimo plotek łączących Sebastiana Vettela z zespołem Aston Martin, zachowa on swój fotel wyścigowy.

Obecnie obaj kierowcy zespołu Racing Point mają podpisane kontrakty na starty w przyszłym roku. Na przestrzeni ostatnich miesięcy jednak, jednym z głównych tematów spekulacji w Formule 1 stała się przyszłość Sebastiana Vettela, który jest bardzo mocno łączony z zespołem Aston Martin. Jeżeli doszłoby do podpisania takiego kontraktu, wówczas oznaczałoby to natychmiastowe zerwanie umowy z Meksykaninem.

Perez wyraźnie dał do zrozumienia, że nie zamierza jednak opuszczać zespołu. W rozmowie z dziennikarzami Sky Sports F1 podczas Grand Prix Hiszpanii stwierdził, że nie ma zamiaru ustępować swojego miejsca Vettelowi.

“Ja nie ustępuję, przynajmniej mam taką nadzieję” - przyznał Sergio Perez.

Zdaniem zawodnika z Meksyku, obecna sytuacja w zespole daje mu poczucie chęci dalszej współpracy.

“W tej chwili wszystko wygląda tak, jakbyśmy mieli zamiar kontynuować naszą współpracę z zespołem. Komunikaty jakie docierają do mnie od naszej ekipy również potwierdzają zamiar dalszej współpracy.”

Według Pereza, cała historia związana z angażem Vettela jest wyłącznie plotką, która niebawem zniknie, a o całej sprawie nikt nie będzie pamiętać.

“Czuję się całkiem bezpieczny. Uważam, że to tylko kwestia czasu zanim te plotki znikną.”

Sebastian Vettel przyznaje tym czasem, że chce pozostać w Formule 1 po to, aby wygrywać. Jak sam uważa, kontrowersyjny samochód zespołu Racing Point ma taki potencjał i wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy utrzyma się także w przyszłym sezonie, kiedy to samochody będą ewolucją tegorocznych konstrukcji.

“Jestem tu po to, aby wygrywać wyścigi. Wszyscy mamy ambicje. To wciąż mnie najbardziej napędza.”

“Jestem przekonany, że to porządny pakiet. Jest to przyzwoity samochód, z którym można rywalizować na czele stawki. Jest to też zespół, który chce się dalej rozwijać i można się tam świetnie bawić” - stwierdził czterokrotny mistrz świata.

Image: © BWT Racing Point F1 Team