Sergio Perez nie spodziewa się zmiany zespołu w kolejnym sezonie

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez po raz kolejny podkreślił, że nie zamierza opuszczać ekipy Racing Point i nie prowadzi rozmów z innymi zespołami Formuły 1.

Sebastian Vettel przymierzany jest do objęcia fotela w ekipie Racing Point na przyszły sezon, co oznaczałoby, że jeden z aktualnych kierowców tej ekipy musiałby zakończyć współpracę.

Perez podpisał wprawdzie wieloletni kontrakt z zespołem, dla którego zresztą ściga się od 2014 roku, jednak ciężko oczekiwać, aby to Lance Stroll, którego ojciec jest właścicielem zespołu Racing Point, miał odejść z ekipy.

Mimo to, tuż przed zbliżającym się Grand Prix Belgii, Perez przyznał, że nie spodziewa się zmian w kolejnym sezonie.

"Jestem tu od jakiegoś czasu. Widziałem jak zespół idzie w górę i wspólnie czujemy, że wszystko działa poprawnie" - powiedział Sergio Perez.

"Dlatego nie widzimy powodu, dla którego mielibyśmy cokolwiek zmieniać. Nie widzę powodu do zmiany."

"Cieszymy się świetnym sezonem na torze i w zespole wszystko układa się naprawdę dobrze. Nie spodziewamy się żadnej zmiany" - kontynuował Meksykanin.

Mimo trwających rozmów za kulisami, Perez zaznacza, że nie skupia się na nich, a na ściganiu.

"Wszystkie odebrane opinie są naprawdę pozytywne, dlatego przy tym zostanę. Stąd bierze się moja pewność siebie i jak powiedziałem wcześniej, to nie zależy ode mnie, więc nawet się tym nie przejmuję."

"Skupiam się na ściganiu i cieszę tym, a cokolwiek się stanie, jest poza moim zasięgiem. Nawet nie zwracam na to uwagi" - dodał Sergio Perez.

Image: © BWT Racing Point F1 Team