Sergio Perez: Podium było w naszym zasięgu

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez tuż za podium zakończył walkę w Grand Prix Eifelu na torze Nurburgring, jednak nie był do końca zadowolony z osiągniętego wyniku, ponieważ jego plany pokrzyżował wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Meksykanin rywalizację rozpoczął z dziewiątego pola, jednak dobra strategia podczas pierwszego przejazdu, w tym przeciągnięcie stintu, pozwoliła kierowcy Racing Point walczyć do ostatnich okrążeń o trzecią lokatę. Założony plan legł jednak w gruzach po wyjeździe na tor samochodu bezpieczeństwa, który uchronił Daniela Ricciardo przed szybko odrabiającym straty Perezem.

"Jestem lekko sfrustrowany, gdyż podium było w naszym zasięgu. Niestety wyjazd samochodu bezpieczeństwa pokrzyżował nam plany" - stwierdził Sergio Perez. "Do tego momentu zacząłem doganiać Daniela, który jechał na zużytych oponach. Jednym słowem była ogromna szansa na walkę o podium w końcówce."

"Po raz kolejny pierwszy przejazd był kluczowy dla naszego wyniku. Wykonaliśmy dobry start i zyskaliśmy pozycję oraz byliśmy w stanie wytrzymać dłużej na jednej mieszance, więc mieliśmy przewagę na drugi przejazd."

"Po samochodzie bezpieczeństwa udało mi się wywrzeć presję na Danielu i prawie złapałem go w czwartym zakręcie, jednak nie byłem w stanie tego sfinalizować."

"Ukończenie wyścigu na czwartej pozycji to mocny wynik, a zespół wykonał świetną robotę, biorąc udział w wyścigu pełnym niewiadomych."

"Cieszę się, że Nico również zdobył punkty i w końcu zamieniliśmy naprawdę trudny dzień w dobry wynik."

"Samochód sprawuje się dobrze i dziś możemy być dumni z naszego powrotu" - dodał meksykański kierowca.

W nieco lepszym nastroju był Nico Hulkenberg. Niemiec kolejny raz musiał zastąpić jednego z etatowych kierowców Racing Point, jednak tym razem Lance'a Stroll'a. Niemiec startujący dopiero z dwudziestego pola minął linię mety na punktowanej pozycji, zdobywając dla zespołu kolejne ważne punkty, mimo braku przejazdów treningowych.

"Co za wyścig! Naprawdę nie sądziłem, że po starcie z ostatniej pozycji zdobędziemy ósme miejsce! Nikt przed wyścigiem nie przypuszczał, że będzie to możliwe" - przyznał Nico Hulkenberg.

"Wokół nas wydarzyło się wiele rzeczy i pomogły także odpadnięcia z rywalizacji innych zawodników, ale jestem zadowolony z naszych wyników i jest to prawdziwa zasługa zespołu."

"Pojechałem z zamiarem, jak najmocniejszej jazdy i unikania wszelkich incydentów i dobrze sobie z tym poradziliśmy."

"Poczułem się dziwnie na starcie, ponieważ przez jakiś czas nie ścigałem się wokół wielu samochodów, ale nadrobiłem kilka miejsc i zacząłem wchodzić w dobry rytm, co było kluczowe, ponieważ mogliśmy go przedłużyć i pomogło mi to przyspieszyć."

"Jestem bardzo zadowolony z wyniku i wspaniale było odegrać rolę w zespole, który awansował na trzecią lokatę w klasyfikacji konstruktorów. Oczywiście w tym sezonie jeszcze długa droga, ale życzę ekipie wszystkiego najlepszego w nadchodzących wyścigach" - dodał Niemiec.

Image: © BWT Racing Point F1 Team